Tenis. Niezwykła seria młodej Polki. Linette idzie jak burza!

Kiedy w połowie maja 18-letnia Magda Linette przegrała w drugiej rundzie kwalifikacji do Polsat Warsaw Open z Anną Czakwetadze była na 817 miejscu w światowym rankingu. Od tamtej pory przegrała zaledwie dwa razy w 34 rozegranych spotkaniach i awansowała na 240. pozycję! W tym tygodniu doszła do finału turnieju ITF w Zagrzebiu, co pozwoli jej awansować do pierwszej 200 rankingu WTA.

Ze względu na niski ranking, Polka startuje w turniejach rangi ITF. Przeważnie w tych mniejszych, o puli nagród 25 tysięcy dolarów. Jednak wyniki jakie w nich osiąga, wkrótce umożliwią jej grę w znacznie większych turniejach.

W piątek Linette wygrała w półfinale w Zagrzebiu z rozstawioną z piątką Chorwatką Aną Vrljić. Było to jej dwudzieste pierwsze zwycięstwo z rzędu! W sobotni finale zmierzy się z Czeszką Renatą Voracovą, turniejową jedynką i 78. tenisistką na świecie.

Młoda Polka wygrała w tym czasie turnieje w Hechingen, Versmold i Katowicach do tego pierwszego dostając się z eliminacji. Tego lata triumfowała także w Szczecinie, a w Toruniu doszła do finału.

Druga rakieta Polski

Za każdy wygrany turniej ITF Linette dostaje po 50 punktów do rankingu WTA. To niedużo, ale pozwala jej szybko piąć się w górę. W ciągu czterech miesięcy awansowała o niemal sześćset pozycji!

Już wkrótce 18-latka wyprzedzi Martę Domachowską, Urszulę Radwańską i Katarzynę Piter i zostanie drugą drugą rakietą w polskim żeńskim tenisie za Agnieszką Radwańską. Stanie się tak, gdyż punkty za turnieje ranki ITF naliczane są z opóźnieniem. Oznacza to, że w poniedziałkowym rankingu Linette zostanie dopisane 50 pkt za triumf w Katowicach, a następnie to, co uda jej się ugrać w Zagrzebiu.

Polki w Rankingu WTA

Magda Linette w Zagrzebiu:

I runda:

nr 6 Magda Linette - Sandra Soler-Sola (Hiszpania) 6:4 6:2

II runda:

nr 6 Magda Linette - (Q)Natasa Zoric (Serbia) 7:5 6:3

1/4 finału:

nr 6 Magda Linette - nr 2 Dia Ewtimowa (Bułgaria) 6:4 6:7(4-7) 6:0

1/2 finału:

nr 6 Magda Linette - nr 5 Ana Vrlijc (Chorwacja) 6:1 7:6(7-4)

Ściągnij na komórkę grę z Agnieszką Radwańską i zagraj w tenisa! ?

Więcej o: