Tenis. Kerber chce grać dla Polski. Związek nie chce?

PRZEGLĄD PRASY. Urodzona w Niemczech Angelika Kerber to obiecująca, młoda tenisistka, sklasyfikowana na 47. miejscu w rankingu WTA. Wschodząca gwiazda chce grać dla reprezentacji Polski, jednak Polski Związek Tenisowy ją ignoruje - donosi Super Express

Młoda tenisistka urodziła się w Niemczech, ale jej rodzice są Polakami. Na codzień Kerber trenuje w Puszczykowie pod Poznaniem. Mówi po polsku, a na turniejach zwykle przebywa w towarzystwie pozostałych reprezentantek kraju.

W tegorocznych wielkoszlemowych Paris Open i Wimbledonie docierała do 3 rundy. W rankingu WTA plasuje się na 47. miejscu. Ostatnio ogłosiła, że chce grać w barwach Polski.

Polski Związek Tenisowy wydaje się jednak nie wykazywać podobnego zainteresowania. W prawdzie Jacek Kseń (prezes PZT) obiecał, że spotka się z Kerber, ale nadal do tego nie doszło.

- Nikt się ze mną nie kontaktował, nikt nie zadzwonił. A łatwo mnie znaleźć, trenuje w Puszczykowie - mówi tenisitka.

Wtóruje jej mama - Beata Kerber, która również jest rozczarowana sytuacją. Przyznaje, że jej córka nie musi koniecznie grać dla reprezentacji Polski, ale czuje się ignorowana przez związek.

Jacek Kseń jest świadomy deklaracji zawodniczki, ale mimo iż był na Wimbledonie, nie udało mu się porozmawiać z Kerber. Nie znalazł również czasu, żeby zobaczyć mecz tenisistki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA