Tenis. Najlepsi Polacy grają dla powodzian

Deblowy mecz tenisa z Wicemistrzem Wimbledonu juniorów Marcinem Gawronem oraz drugą rakietą Europy do lat 14 Phillipem Greskiem można od soboty licytować na portalu allegro.pl. Celem charytatywnego spotkania, który wspiera słynny polski tenisowy debel Fyrstenberg/Matkowski jest pomoc dzieciom z Lubelszczyzny, poszkodowanym w powodzi.

Organizując spotkanie i aukcję młodzi tenisiści z Siemens Tennis Team chcą wyrazić swoją solidarność z dziećmi, których wskutek powodzi czekają trudne wakacje.

"Nieszczęście może spotkać każdego, ważne jest aby sobie pomagać"- mówi Marcin Gawron. - "Mamy nadzieję, że aukcja będzie cieszyła się popularnością i zapewniamy, że mecz z nami będzie dużą frajdą dla zwycięzców" - dodał 14-letni Phillip Gresk.

"To świetna akcja" - komentuje Marcin Matkowski, aktualnie przebywający w Eastbourne. - "Zawsze bierzemy udział w takich akcjach, chętnie wspieramy podobne inicjatywy. Tym razem ważny jest termin meczu, a my bylibyśmy wolni dopiero we wrześniu. Więc nie zagramy, ale młodzi mają nasze pełne poparcie" - uśmiecha się ćwierćfinalista Roland Garros.

Licytacja będzie trwała dwa tygodnie. Jej przebieg można śledzić tutaj ?