Tenis. Domachowska przegrała z Wickmayer, Polska - Belgia O:1

Marta Domachowska przegrała z Yaniną Wickmayer 6:4, 1:6, 3:6 w pierwszym spotkaniu rozgrywanego w Bydgoszczy meczu tenisowego Polska - Belgia, w ramach Fed Cup. Stawką jest awans do baraży o miejsce w Grupie Światowej I. Belgia objęła prowadzenie 1:0.

III set

3:6 Wickmayer wygrywa seta i cały mecz. Belgia obejmuje prowadzenie 1:0. W kolejnym meczu Agnieszka Radwańska zagra z Kirsten Flipkens.

3:5 Wickamyer o krok od wygranej. Polka musi teraz zaryzykować, atakować zdecydowanie i celnie.

3:4 Jeden gem odrobiony, ale teraz serwuje rywalka. Gromkie "Polska, Polska" na trybunach.

2:4 Bardzo długi i zacięty gem, być może decydujący w tym meczu. Wickmayer parokrotnie była o krok od zwycięstwa, ale Polka dzielnie walczyła. Raz popisała się dwoma kapitalnymi wolejami przy siatce. Ostatecznie jednak Belgijka górą. Czy Domachowska się jeszcze podniesie?

2:3 Publiczność wstała z miejsc, bo Polka prowadziła już 40-15. Ale po dwóch prostych błędach jest 40-40.

2:3 Ufff... Domachowska obroniła swoje podanie, ale wciąż potrzebuje przełamania. Może teraz? Już 30-0 dla Polki po dwóch błędach Wickmayer.

1:3 Publicznośc gorąco dopinguje Polkę, ale kolejnego gema wygrywa Belgijka. Obie zawodniczki seriami posyłają piłki na aut, ale częściej myli się Polka.

1:2 Nawet as serwisowy nie uratował Domachowskiej przed stratą własnego podania. Belgijka prowadzi 2:1 i serwuje.

1:1 Pierwsza wymiana dla Marty, ale cztery kolejne dla rywalki. Gra się jednak wyrównała, wygląda na to że kryzys Domachowska ma za sobą.

1:0 Pierwszy gem dla Polki i to do zera! Domachowska wreszcie zaczęła trafiać serwisem, zagrała nawet asa, brawo !

0:0 Czy konsultacje z trenerem Wiktorowskim przyniosą zmianę w grze Marty? O tym przekonamy się w trzecim secie.

II set

1:6 Coraz krócej trwają kolejne gemy, coraz mniej w nich walki. Wickmayer wygrywa gema do 15 i wyrównuje stan meczu. 1:5 Domachowska się posypała. Słaby serwis i kolejne przełamanie dla Belgijki. Wicmayer o krok od wyrównania stanu meczu

1:4 Niedobrze. Walka toczyła się na przewagi, ale Wickmayer zdobywa kolejnego gema i jest coraz bliżej wygrania drugiego seta. W przerwie rad Marcie udziela trener Wiktorowski, może to przyniesie zmianę w grze Polki.

1:3 Po długiej walce na przewagi Domachowskiej udaje się w końcu zdobyć pierwszego gema w tym secie. Mimo, że rywalka miała kilka razy przewagę

0:3 Belgijka pewnie wykorzystuje swoje zagranie. Teraz bardzo ważny gem dla Domachowskiej, która nie wygląda już tak pewnie jak w pierwszym secie.

0:2 Jest źle. Wickmayer przełamała Domachowską już na samym początku seta. Polka grała nerwowo, nie radziła sobie z returnami Belgijki.

I set

6:4 Świetny serwis Domachowskiej Wygrywa pierwszego seta. Miała jednego break-pointa i to on zdecydował o secie.

5:4 Baaardzo długi gem, pierwszy break-point i od razu mamy przełamanie! Brawo Domachowska

4:4 Nadal niewiele się zmienia. Żadna z tenisistek nie potrafi znaleźć sposobu na przełamanie rywalki. Polkę dopingują kibice, może to pomoże?

3:3 Równo. Domachowska nie przestraszyła się utytułowanej rywalki, a gema kończy asem serwisowym. Polka nie ma jednak na razie recepty na przełamanie Wickmayer.

2:2 Serwis za serwis. Atutem Polki jest dobre podanie. Domachowska radzi sobie również przy siatce.

1:1 Jest po jeden. Polka wygrywa swoje podanie, głównie dzięki dobremu serwisowi.

0:1 Pierwszy gem dla Belgijki. Domachowska nie podjęła walki

15.10 Panie kończą się już rozgrzewać. Mecz rozpocznie się za kilka minut

Przed meczem:

Pojedynek 135. tenisistki w rankingu WTA Tour Marty Domachowskiej z numerem 15. na świecie Yaniną Wickmayerb będzie pierwszym w rozgrywanym przez cały weekend meczu. W drugim sobotnim pojedynku singlowym Radwańska, dziewiąta obecnie tenisistka w klasyfikacji WTA Tour, zmierzy się z Kirsten Flipkens - 81. na świecie.

W niedzielę w południe zagrają Radwańska z Wickmayer i Domachowska z Flipkens, a potem dojdzie do pojedynku deblowego, w którym rywalkami Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej będą Sofie Oyen i An-Sofie Mestach.

Mecz z Wickmayer poważnym testem Domachowskiej ?

Więcej o: