Rozdano dzikie karty na Rolanda Garrosa. Wawrinka i Monfils wśród szczęśliwców

Już za niespełna miesiąc poznamy zwycięzców kolejnej edycji turnieju im. Rolanda Garrosa. Tegoroczny turniej będzie też okazją do pożegnania z kibicami dla dwóch znakomitych tenisistów. W poniedziałek organizatorzy oficjalnie ogłosili, kto otrzyma prawo gry dzięki tzw. dzikim kartom. W gronie szczęśliwców znaleźli się Stan Wawrinka i Gael Monfils, dla których będzie to ostatni występ w Paryżu w karierze.
Wawrinka i Rune podczas meczu w Indian Wells
Screen Twitter Dawid Żbik

Roland Garros - drugi w kalendarzu turniej wielkoszlemowy - rusza już za niespełna tydzień. Rywalizacja na paryskich kortach potrwa od 18 maja do 7 czerwca. Na miejscu trwają więc ostatnie przygotowania. Tymczasem w poniedziałek organizatorzy ogłosili decyzję ws. "dzikich kart".

Zobacz wideo Kajetan Tokajuk o wygranej w Katowicach. "Jeszcze nie ma się z czego cieszyć"

Wawrinka i Monfils docenieni. Organizatorzy ogłosili

Na udział w głównej drabince turnieju otrzymało je osiem zawodniczek i ośmiu zawodników. Jako że zawody rozgrywane są we Francji, najwięcej trafiło właśnie do reprezentantów tego kraju. Sporo emocji wywołały nominacje do męskiego turnieju. Szansę na pożegnanie z paryską publicznością dostaną bowiem dwie legendy.

Mowa o Stanislasie Wawrince i Gaelu Monfilsie. Obaj przed sezonem zapowiedzieli, że będzie to ich ostatni rok w zawodnym tourze. Ten pierwszy w marcu skończył już 41 lat. I choć w rankingu ATP zajmuje dopiero 125. miejsce, to na udział zasłużył jak mało kto. Szwajcar jest w końcu triumfatorem Rolanda Garrosa sprzed 11 lat. Z kolei 39-letni Monfils nigdy w karierze nie wygrał turnieju rangi Wielkiego Szlema. Najdalej podczas zmagań w Paryżu dotarł w roku 2008. Odpadł wówczas w półfinale. Na koncie ma za to 11 tytułów w turniejach ATP.

Zobacz też: Świat zachwycony tym, co zrobiła Świątek w meczu z Osaką

Oni zagrają w Roland Garros. "Dzikie karty" przyznane

Poza Wawrinką i Mofilsem do turnieju singlistów przepustkę dostali także: Moise Kouame, Nishesh Basavareddy, Titouan Droguet, Arthur Gea, Hugo Gaston i Adam Walton. Z kolei na liście wyróżnionych w ten sposób pań znalazły się: Clara Burel, Ksenia Efremova, Fiona Ferro, Leolia Jeanjean, Emerson Jones, Sarah Rakotomanga, Alice Tubello oraz Akasha Urhobo. 

Ciekawe nazwiska pojawiły się także wśród tych, którzy otrzymali "dzikie karty" na udział w kwalifikacjach. Wśród mężczyzn dostał ją m.in. Belg David Goffin, a u kobiet Kristina Mladenovic. Pełne listy nazwisk prezentujemy poniżej.

"Dzikie karty" w Roland Garros 2026:

  • Mężczyźni (turniej główny): Gael Monfils, Stan Wawrinka, Moise Kouame, Nishesh Basavareddy, Titouan Droguet, Arthur Géa, Hugo Gaston i Adam Walton.
  • Kobiety (turniej główny): Clara Burel, Ksenia Efremova, Fiona Ferro, Leolia Jeanjean, Emerson Jones, Sarah Rakotomanga, Alice Tubello i Akasha Urhobo.
  • Mężczyźni (kwalifikacje): Florent Bax, Robin Bertrand, Sean Cuenin, Thomas Faurel, Antoine Ghibaudo, David Goffin, Sascha Gueymard Wayenburg, Calvin Hemery, Daniel Jade
  • Kobiety (kwalifikacje): Eleejah Inisan, Selena Janicijevic, Tahlia Kokkinis, Manon leonard, Kristina Mladenovic, Amandine Monnot, Daphnée Mpetshi Perricard, Chloé Paquet, Margaux Rouvroy.
Więcej o: