Tylko u nas

Iran próbuje wykiwać Amerykanów. "Szalenie skomplikowana sytuacja"

Dominik Senkowski
Prezydent USA Donald Trump
Fot. REUTERS/Evan Vucci

Czy wycofanie się Iranu z mundialu byłoby korzystne dla USA? Mieszko Rajkiewicz z Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej uważa, że nie. - Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której brak Iranu na mistrzostwach świata sprawi, że w perspektywie kolejnych lat duże imprezy sportowe nie będą tak chętnie przyznawane USA - mówi ekspert w rozmowie ze Sport.pl.

Od blisko miesiąca trwają ataki USA i Izraela na Iran. Irańczycy zapowiadają, że w związku z tym nie chcą grać na piłkarskich mistrzostwach świata, ale czas mija, a oficjalnie nie wycofali się z turnieju, który rusza już w połowie czerwca. Mieszko Rajkiewicz z Polskiego Instytutu Dyplomacji Sportowej tłumaczy Sport.pl m.in., jak Iran "gra" swoim występem na mundialu, dlaczego Amerykanom bojkot Irańczyków wcale nie byłby na rękę i czy FIFA zgodzi się przenieść mecze do Meksyku.

Artykuły Powiązane

Wczytywanie kolejnego artykułu...