Burza we Francji po tym, co zrobiła Świątek. Oto co o niej napisali

Iga Światek
Agencja Wyborcza/Reuters

Na 23 dni przed startem wielkoszlemowego Rolanda-Garrosa o Igę Świątek martwią się we Francji. Nic dziwnego, Polka była w ostatnich 5 latach królową ich imprezy, wygrywając ją czterokrotnie. Napędzała ją i od strony sportowej i marketingowej. Po odpadnięciu z półfinału turnieju w Madrycie Francuzi z ironią puentują, że teraz Iga "kontroluje tylko duże piłki od kibiców".

"Świątek zmiażdżona przed Rolandem" - zakomunikowało radio Europe 1. "Zmieciona w Madrycie, a French Open za nieco ponad trzy tygodnie"-  wtórowała telewizja TV5. "Sensacja w WTA 1000" - czytamy właściwie na każdym portalu. Wszystkie francuskie media opisują boleśnie zakończony w półfinale przez Światek turniej w Madrycie, przez pryzmat tego co w maju i czerwcu zwykle jest dla Polki najważniejsze - wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. Czy Paryż straci swą królową?

"Wszystko przyprawia o ból głowy"

Artykuły Powiązane

Wczytywanie kolejnego artykułu...