Emocjonalny apel w TVP do Radwańskiej. "Kto nie widział, ten nie uwierzy"

Dominik Senkowski
Radwańska - Halep WTA Finals 2015
screen/TVP Sport

Simona Halep żegna się z tenisem i jest to pożegnanie słodko-gorzkie. Rumunka była jedną z najlepszych tenisistek ostatnich lat, ale jej karierę zatrzymały kontuzje i sprawa dopingowa. Sama też popsuła swój wizerunek kontrowersyjnymi wypowiedziami. W Polsce zapamiętamy jej pojedynki z Igą Świątek i Agnieszką Radwańską. A jest co wspominać.

Kilka dni temu Simona Halep przekazała, że kończy karierę. 33-letnia tenisistka ogłosiła to po meczu pierwszej rundy Transylvania Open. Po porażce z Lucią Bronzetti wzięła mikrofon, podziękowała fanom za wsparcie i pożegnała się z rozgrywkami.

Nagle ogłosiła koniec kariery

Ostatnie lata nie były dla Halep udane. Naznaczone były pozytywnym wynikiem testu na obecność roksadustatu  - leku na anemię stymulującego produkcję czerwonych krwinek w organizmie - podczas US Open 2022. Została wówczas tymczasowo zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych. W marcu zeszłego roku Trybunał ds. Sportu w Lozannie (CAS) skrócił jej karę z czterech lat do dziewięciu miesięcy.

Artykuły Powiązane

Wczytywanie kolejnego artykułu...