Simona Halep żegna się z tenisem i jest to pożegnanie słodko-gorzkie. Rumunka była jedną z najlepszych tenisistek ostatnich lat, ale jej karierę zatrzymały kontuzje i sprawa dopingowa. Sama też popsuła swój wizerunek kontrowersyjnymi wypowiedziami. W Polsce zapamiętamy jej pojedynki z Igą Świątek i Agnieszką Radwańską. A jest co wspominać.
Kilka dni temu Simona Halep przekazała, że kończy karierę. 33-letnia tenisistka ogłosiła to po meczu pierwszej rundy Transylvania Open. Po porażce z Lucią Bronzetti wzięła mikrofon, podziękowała fanom za wsparcie i pożegnała się z rozgrywkami.
Nagle ogłosiła koniec kariery
Ostatnie lata nie były dla Halep udane. Naznaczone były pozytywnym wynikiem testu na obecność roksadustatu - leku na anemię stymulującego produkcję czerwonych krwinek w organizmie - podczas US Open 2022. Została wówczas tymczasowo zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych. W marcu zeszłego roku Trybunał ds. Sportu w Lozannie (CAS) skrócił jej karę z czterech lat do dziewięciu miesięcy.