Czołowa tenisistka świata zaskoczyła wszystkich. Oto co zrobiła

Ellen Perez w parze z Nicole Melichar-Martinez była rozstawiona z dwójką w turnieju deblowym w Nottingham, więc mogła liczyć na dobry wynik. Duet z imprezą pożegnał się jednak już na etapie ćwierćfinału. W pewnym momencie meczu Ellen Perez zdenerwowała się po kolejnym nieudanym zagraniu. Była już gotowa rzucić rakietą, ale w ostatecznie zareagowała inaczej. Jej zachowanie stało się hitem w mediach społecznościowych.

Po okresie gry na mączce, czego kwintesencją był Roland Garros zakończony triumfem Igi Świątek, tenisistki przeniosły się na nawierzchnię trawiastą. W tym tygodniu rozgrywane są dwa turnieje rangi WTA 250 - w Nottingham i 's-Hertogenbosch. 

Zobacz wideo Tak Polacy chcą grać na Euro. "My to potrafimy"

Tenisistka skradła show na Twitterze po porażce

Wielka Brytania to kolebka gry na trawie, a impreza w Nottingham to stały element kalendarza w tym czasie sezon. W czwartek odbył się ćwierćfinałowy mecz deblowy - rozstawiona z dwójką czołowa para świata Nicole Melichar-Martinez/Ellen Perez mierzyła się singlistkami, które połączyły siły jedynie na ten turniej: Harriet Dart i Diane Parry.

Zdecydowanymi faworytkami były Melichar-Martinez i Perez, ale pierwszego seta po jedynym przełamaniu wygrał angielsko-francuski duet, mimo że Amerykanka i Australijka miały trzy break pointy w ósmym gemie. W drugim secie nie wykorzystały nawet stanu 40:0 przy serwisie rywalek. Po 70 minutach gry to duet Dart/Parry okazał się lepszy 6:4, 6:4.

Po jednym z nieudanych zagrań Ellen Perez była na granicy frustracji. Wyrzuciła piłkę na aut i była przygotowana, aby rzucić rakietą, ale jedynie odłożyła ją z pełną gracją. "Pełne szacunku uderzenie rakietą", "Szacunek dla trawy", "Rublow mógłby się uczyć tej techniki" - zachwycali się na Twitterze rozbawieni fani, którzy docenili zachowanie tenisistki.

Wideo stało się viralem i szybko trafiło do aktywnej na Twitterze Ellen Perez. "Kiedy nie wygrywasz meczów i nie możesz sobie pozwolić na kary" - skomentowała tenisistka z Australii. Jej post szybko stał się hitem.

Ellen Perez to czołowa deblistka świata, która ma na swoim koncie sześć tytułów WTA w grze podwójnej, Jest także dwukrotną półfinalistką Wielkiego Szlema. Obecnie zajmuje 7 miejsce w rankingu. Przez ostatnie kilka lat Perez skupiała się głównie na grze deblowej. To kolejny raz, kiedy jej post w mediach społecznościowych zebrał wiele pozytywnych reakcji. Gdy Iga Świątek wygrywała 6:0, 6:0 Australijka napisała na Twitterze: "Widzicie, dlatego przestałam grać w singlu. Nie chciałam być ofiarą" - napisała wówczas.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.