Cały świat o tym mówi. Jest nagranie z meczu Hurkacza [WIDEO]

- G? Chcesz dokonać zmiany? - spytał Hubert Hurkacz Grigora Dimitrowa w meczu czwartej rundy Roland Garros. Polski tenisista przegrał 6:7, 4:6, 6:7, a w końcówce trzeciego seta mocno zirytował się pracą sędzi Alison Hughes. To sprawiło, że na jej oczach postanowił złożyć rywalowi rzadko spotykaną na tenisowych kortach propozycję. Na nagraniu widać, że sam Dimitrow był zaskoczony całą sytuacją.

"- Zapytałem Grigora, czy chciałby zmienić sędzię - przyznał Hubert Hurkacz po przegranym 6:7, 4:6, 6:7 meczu z Grigorem Dimitrowem w czwartej rundzie Roland Garros. Polskiemu tenisiście nie podobała się praca pani Alison Hughes. Dał temu wyraz w końcówce, gdy aż krzyczał ze złości" - opisywał sytuację z niedzielnego meczu Hurkacza Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

Zobacz wideo Oto następczyni Igi Świątek?

Hubert Hurkacz chciał zmienić sędzię meczu. Spytał o zdanie swojego rywala

Cała sytuacja miała miejsce w trzecim secie, gdy Hubert Hurkacz grał z nożem na gardle, żeby pozostać w walce o ćwierćfinał Roland Garros. Przy jednej z akcji Dimitrow i sędzia pokazali, że był aut, co rozwścieczyło Hurkacza, chociaż powtórki pokazały, że nie miał podstaw ku takiej irytacji. To sprawiło, że przy wyniku 6:5 zaproponował nietypową zmianę rywalowi. Mianowicie spytał go o zdanie w kwestii wymiany sędzi niedzielnego meczu Alison Hughes. Przed tym wykonał charakterystyczny gest zmiany, który jest znany m.in. z boisk piłkarskich.

- G? Chcesz dokonać zmiany? Chcesz kontynuować z tą panią tutaj? - spytał Hurkacz.

- Chcę kontynuować z czym? - dopytywał Dimitrow, który nie słyszał dobrze słów Polaka.

- Mam na myśli, czy chcesz z tą panią, czy wszystko w porządku, czy może wolisz dokonać zmiany? To chcę powiedzieć. Zależy od ciebie.

- Szczerze, rób jak uważasz - powiedział krótko bułgarski tenisista, który był ewidentnie zaskoczony propozycją Hurkacza, a cała wymiana zdań odbyła się tuż przed krzesłem, na którym siedziała sędzia Hughes.

Zachowanie polskiego tenisisty nie umknęło uwadze zagranicznych mediów i ekspertów. Wywołało ostre reakcje. "Surrealistyczne zamieszanie sędziowskie na Roland Garros" - opisuje to hiszpańskie "Mundo Deportivo". "[Dimitrow - red. ] Pokonał przeciwnika, który emanował osobistą frustracją. Hubert Hurkacz widząc, jak ćwierćfinał wymyka mu się z rąk, rzucał rakietę, niemal płacząc ze złości. Szukał tysiąca i jednego powodu, który usprawiedliwiłby jego gniew" - czytamy.

Tym samym po porażce z Dimitrowem Hubert Hurkacz zakończył przygodę w Paryżu na czwartej rundzie. W tegorocznym Australian Open zaszedł do ćwierćfinału. Kolejnym turniejem wielkoszlemowym będzie Wimbledon, który rozegrany zostanie w dniach 1-14 lipca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.