Niewiarygodny wyczyn Świątek. To zarezerwowane tylko dla największych!

Iga Świątek w meczu z Naomi Osaką zanotowała prawdziwy come back! Było to jej szesnaste zwycięstwo z rzędu na kortach Rolanda Garrosa, czym zapisała się w historii tenisa. Portal OptaAce przytoczył dwie statystyki, które budzą podziw. Świątek znalazła się w gronie najwybitniejszych tenisistek w historii. A przecież nie skończyła jeszcze 23 lat!

Iga Świątek (WTA 1) była już jedną nogą poza wielkoszlemowym Roland Garros w Paryżu! Polska tenisistka w środowym meczu II rundy przegrywała z doskonale dysponowaną Japonką Naomi Osaką (WTA 134) 2:5 i 0:30, by ostatecznie wygrać pięć kolejnych gemów i zaliczyć szesnaste zwycięstwo z rzędu na paryskich kortach. Choć pewnie ona sama nie wie, jak to się stało, Iga Świątek zwyciężyła 7:6 (1), 1:6, 7:5.

Zobacz wideo Skarga na dziennikarza Polsatu

Iga Świątek pisze historię! Wcześniej dokonały tego tylko dwie tenisistki

Wygrana Igi Świątek nad Naomi Osaką była szesnastym meczem z rzędu wygranym przez Polkę na kortach Rolanda Garrosa! Przypomnijmy, że nasza tenisistka wygrywała turniej w 2022 oraz 2023 roku - a więc w obu edycjach wygrała po siedem meczów (łącznie czternaście). W tegorocznej edycji ma już na koncie dwie wygrane.

Wygrywając środowy mecz, Świątek stała się trzecią najmłodszą tenisistką w historii, która w erze Open wygrała szesnaście meczów na Rolandzie Garrosie z rzędu. Polka w środę miała dokładnie 22 lata i 363 dni, a wcześniej ta sztuka udała się tylko Monice Seles i Steffi Graf.

Łącznie w karierze Świątek wygrała już 30 spotkań w Paryżu. Tyle samo przed ukończeniem 23. roku życia miała na koncie Monica Seles. Więcej spotkań przed 23. urodzinami wygrały tylko Steffi Graf (47), Sanchez Vicario (39), Gabriela Sabatini (34) oraz Martina Hingis (31). Świątek już więcej spotkań nie wygra przed urodzinami. W piątek skończy bowiem 23 lata.

Iga Świątek prawdopodobnie mecz trzeciej rundy rozegra w piątek 31 maja, a więc w dzień swoich urodzin. Jej rywalką będzie lepsza z pary Jana Fett - Marie Bouzkova. To spotkanie zostało przerwane z powodu deszczu i zostanie dokończone w czwartek. Póki co 1:0 prowadzi Czeszka.

Czy Aryna Sabalenka dogoni Igę Świątek w rankingu WTA?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.