Klęska mistrzyni wielkoszlemowej. Wylatuje z Rolanda Garrosa już w I rundzie

Angelique Kerber, trzykrotna mistrzyni turniejów Wielkiego Szlema, nie tak dawno zaliczyła udany start w Rzymie, co mogło rozbudzić nadzieje przed turniejem Rolanda Garrosa. W pierwszej rundzie Niemka nie miała zbyt wymagającego zadania, jej przeciwniczką była Arantxa Rus, 50. zawodniczka na świecie. Ale już pierwszy set zwiastował, że Kerber może mieć w tym meczu spore problemy. W drugim nie wyglądała o wiele lepiej, przez co poniosła niespodziewaną porażkę.

Angelique Kerber (232. WTA) z bardzo dobrej strony pokazała się w turnieju WTA 1000 w Rzymie, gdzie pokonała m.in. Wieronikę Kudiermietową (31. WTA) i dopiero w czwartej rundzie przegrała z Igą Świątek (1. WTA). Tak dobry wynik chciała powtórzyć na Rolandzie Garrosie, gdzie najdalej docierała do ćwierćfinału (2012 i 2018).

Angelique Kerber żegna się z Roland Garros po pierwszym meczu. Zaskakująca porażka

W pierwszej rundzie mająca polskie korzenie Niemka trafiła na doświadczoną Holenderkę Arantxę Rus (50. WTA). Po niewykorzystanym break poincie w trzecim gemie miała czego żałować, gdyż potem została przełamana na 1:3. Udało jej się odrobić tę stratę, lecz w dziesiątym gemie po raz kolejny straciła podanie, a w konsekwencji przegrała całą partię 4:6.

Na początku drugiego seta Kerber ponownie została przełamana i jej sytuacja wyglądała bardzo nieciekawie. Uratowało ją przełamanie powrotne, ale nie na długo. W szóstym gemie znów broniła break pointów, przy trzecim okazała się bezradna. Chwilę później, już przy stanie 2:5, serwowała, aby utrzymać się w meczu i tym razem nie zawiodła.

Jednak reprezentantka Niemiec nadal musiała przełamać Rus. Po tym, jak obroniła dwie piłki meczowe, mogła odebrać rywalce serwis, lecz nie wykorzystała szansy. Jak się okazało, ostatniej w tym spotkaniu. Holenderka wygrała dwa koleje punkty i sensacyjnie wyeliminowała trzykrotną mistrzynię wielkoszlemową. Spotkanie trwało 87 minut.

I runda Roland Garros: Arantxa Rus - Angelique Kerber 6:4, 6:3

W drugiej rundzie Rus będzie czekało o wiele bardziej wymagające zadanie. Zagra bowiem z Jeleną Rybakiną (4. WTA), uważaną za jedną z największych faworytek do sięgnięcia po tytuł.