Sensacja w Roland Garros. Siódma rakieta świata wylatuje w I rundzie

Już w drugim dniu Rolanda Garrosa odpadła pierwsza zawodniczka z najlepszej "10" rozstawionych. Sensacyjnie pokonała ją Rosjanka Warwara Graczowa, która nigdy w tym turnieju nie wygrała więcej niż trzech spotkań.

28-letnia Greczynka Maria Sakkari (7. WTA) rok temu odpadła już w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa po porażce z późniejszą finalistką, Czeszką Karoliną Muchovą 6:7 (5:7), 5:7. Teraz półfinalistka turnieju z 2021 roku chciała się zrehabilitować za tę porażkę i dobrze wypaść w tegorocznej edycji drugiego w tym roku turnieju wielkoszlemowego.

Sensacja w Rolandzie Garrosie. Siódma rakieta świata odpadła w I rundzie

Rozstawiona w turnieju z "6" - Maria Sakkari w pierwszej rundzie zmierzyła się z 23-letnią Rosjanką Warwarą Graczową (88. WTA), która rok temu przyjęła francuskie obywatelstwo. Greczynka była zdecydowaną faworytką. Obie tenisistki zmierzyły się ze sobą niecałe trzy tygodnie temu i wtedy Sakkari wygrała łatwo - 6:2, 6:2.

Teraz pojedynek był bardzo emocjonujący. W pierwszym secie wygrała Sakkari 6:3 i był to jej piąty z rzędu wygrany set z Graczową. W drugiej partii Rosjanka wygrała długiego, piątego gema i prowadziła aż 4:1. Sakkari potrafiła jednak doprowadzić do remisu 4:4. Od tego momentu dominowała Rosjanka, która w dwóch ostatnich gemach straciła zaledwie punkt.

W trzecim, decydującym secie znów lepsza była Graczowa. Od stanu 2:2 wygrała trzy gemy z rzędu, a chwilę później cały mecz 3:6, 6:4, 6:3. Trwał on dwie godziny i piętnaście minut.

Graczowa wygrała 68 proc. punktów po drugim serwisie (rywalka tylko 40 proc.). Rosjanka miała mniej winnerów (20-27), ale też mniej niewymuszonych błędów (24-39).

Dla Sakkari to już dziewiąty z rzędu turniej wielkoszlemowy, w którym nie awansuje do IV rundy. W tym czasie aż cztery razy odpadała w pierwszej rundzie.

Graczowa w kolejnej rundzie zmierzy się z Bernardą Perą (USA, 80. WTA), która w zaledwie godzinę pokonała Nao Hibino (Japonia, 96. WTA) 6:2, 6:0.

I runda Rolanda Garrosa: Maria Sakkari - Warwara Graczowa 6:3, 4:6, 3:6