Niepokojące wieści nt. Fręch tuż przed Roland Garros

Magdalena Fręch podczas środowego spotkania z Marketą Vondrousową w Strasbourgu nabawiła się urazu. To bardzo niepokojące informacje, zwłaszcza że już za kilka dni w stolicy Francji rusza wielkoszlemowy Roland Garros. Najnowsze wieści ws. stanu zdrowia Polki przekazał trener zawodniczki Andrzej Kobierski.

Magdalena Fręch w środę pożegnała się z rywalizacją w Strasbourgu. Polka przegrała z szóstą zawodniczką rankingu WTA Marketą Vondrousową, choć dość sensacyjnie wygrała pierwszego seta. Niestety później nabawiła się kontuzji kolana i o dobrej grze nie było już mowy.

Zobacz wideo Oto następczyni Igi Świątek?

Magdalena Fręch nie zagra na Roland Garrosie? Niepokojące informacje

Jak poważny jest uraz Magdaleny Fręch? Tego na razie nie wiadomo. Po zakończonym spotkaniu Polka podjęła decyzję, że uda się do specjalisty. Nastąpi to w czwartek. Wtedy też nasza tenisistka przejdzie badanie USG, o czym poinformował jej trener Andrzej Kobierski, cytowany przez Dominika Senkowskiego ze Sport.pl.

"Magdalena Fręch przejdzie jutro badania USG na Roland Garros - info od trenera Polki. Oby to nie było nic poważnego i mogła przystąpić do turnieju wielkoszlemowego. Dziś w spotkaniu w Strasbourgu z Vondrousovą problem z kolanem i po 1. świetnym secie dwa kolejne przegrane gładko" - napisał nasz redakcyjny kolega.

Wieści o urazie Polki są o tyle niepokojące, że już za kilka dni rozpocznie się prestiżowy Roland Garros. Pierwsze mecze zaplanowano już na niedzielę 26 maja, a Polka miała być jedną z uczestniczek zmagań. Kibice zaczęli zastanawiać się nawet, dlaczego tenisistka nie skreczowała, mając świadomość, że za kilka dni rozpoczyna się Wielki Szlem. Pozostaje to jednak tajemnicą.

O tym, czy Fręch wystąpi na turnieju we Francji, przekonamy się pewnie w czwartek po szczegółowych badaniach lub w ciągu kolejnych kilkunastu godzin. Jedno jest pewne - będą one nerwowe dla samej tenisistki oraz jej fanów. 

Czy Iga Świątek wygra Rolanda Garrosa?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.