Niewiarygodne, czego dokonała Świątek dzięki wygranej w Rzymie. Już jest legendą!

Iga Świątek po raz trzeci w karierze wygrała turniej WTA w Rzymie! Tym samym pobiła też kilka ciekawych rekordów. Została m.in. najmłodszą zawodniczką w historii, która dziesięciokrotnie triumfowała w turniejach rangi WTA 1000. Teraz przed Polką kilka dni przerwy, a już za tydzień rozpocznie się wielkoszlemowy Roland Garros.

"Przez pierwsze trzy kwadranse finału turnieju WTA 1000 w Rzymie Aryna Sabalenka na korcie była jedynie ciałem. Pełna negatywnych emocji Białorusinka nie nadążała za uderzeniami Igi Świątek, która pewnie wygrała pierwszego seta 6:2. Prawdziwe widowisko godne dwóch najlepszych tenisistek świata rozpoczęło się dopiero od drugiej partii. W niej Polka popisała się doskonałą grą w kluczowych momentach, broniąc aż siedmiu break pointów. To pozwoliło jej po raz trzeci triumfować na Foro Italico" - tak włoski finał opisywał dziennikarz Sport.pl Filip Modrzejewski.

Zobacz wideo WTA Rzym 2024. Tam gra Iga Świątek. Imponujący obiekt!

Iga Świątek bije rekord za rekordem. Wystarczył jeden mecz!

Świątek nie tylko trzeci raz w karierze triumfowała w Rzymie, ale też pobiła kilka rekordów. Polka została drugą tenisistką w Erze Open, która zwyciężyła w stolicy Włoch trzykrotnie przed ukończeniem 23. roku życia. Wcześniej sztuka ta udała się tylko Gabrieli Sabatini. Świątek to także trzecia zawodniczka w historii, która triumfowała w jednym sezonie zarówno w Rzymie, jak i w Madrycie.

O tym, że Iga Świątek jest "królową mączki" wiadomo nie od dziś. Jak donosi profil Opta Ace, Polka ma na koncie aż siedem wygranych z 11 turniejów rozegranych na mączce jako liderka rankingu WTA! 22-latka wygrywała w: Stuttgarcie (2022, 2023), Rzymie (2022, 2024), Madrycie (2024) oraz podczas Rolanda Garrosa (2022, 2023). Tylko trzy zawodniczki w historii mogą pochwalić się lepszym wynikiem -  Chris Evert (9 wygranych turniejów), Martina Navratilova i Steffi Graf (obie po 8 wygranych turniejów).

Iga, wygrywając w Rzymie, została także najmłodszą zawodniczką w historii, która ma na koncie dziesięć wygranych turniejów rangi WTA 1000. Dziesiąty triumf zanotowała niespełna dwa tygodnie przed 23. urodzinami. Wyprzedziła tym samym Viktorię Azarenkę oraz Serenę Williams. Obie miały jednak ponad 30 lat, kiedy notowały dziesiąty triumf w turnieju WTA 1000.

Teraz przed Igą Świątek kilka dni przerwy. Kolejnym wielkim turniejem, w którym weźmie udział, będzie Roland Garros. Turniej główny rozpocznie się w niedzielę 26 maja i potrwa do 10 czerwca. Iga Świątek będzie broniła tytułu i ma szanse na czwarty triumf w karierze na paryskich kortach. 

Czy Iga Świątek wywalczy olimpijski medal?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.