Pokazano, z kim Iga Świątek wybrała się na kolację

Iga Świątek nie zwyciężyła po raz trzeci z rzędu w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Polka zakończyła swój udział w imprezie na półfinale. Pomimo porażki z Jeleną Rybakiną raszynianka wciąż daje powody do radości, bowiem w poniedziałem rozpoczęła 100. tydzień jako liderka rankingu WTA. Z tej okazji Świątek wybrała się na wyjątkową kolację. Nie była tam sama. Towarzyszyły jej trzy znane osoby.

Za Igą Świątek (1. WTA) turniej WTA w Stuttgarcie. Na drodze Polki do tegorocznego finału na niemieckich kortach stanęła Jelena Rybakina (4. WTA). Kazaszka pokonała raszyniankę 6:3, 4:6, 6:3. - Sobotnie starcie z Rybakiną było niesamowicie zacięte, godne rywalizacji aktualnie dwóch najlepszych tenisistek świata - pisał Dominik Senkowski ze Sport.pl.

Zobacz wideo Iga Świątek pokazała zdjęcie z El Clasico

Na pomeczowej konferencji prasowej Świątek wskazała, co zawiodło przeciwko Rybakinie. - Na pewno nie było łatwo oglądać, z jaką łatwością zwycięża kolejne gemy serwisowe, podczas gdy ja w każdym miałam problemy. Myślę, że ostatecznie to zrobiło różnicę. Starałam się jakoś reagować. Może po prostu potrzebuję więcej ćwiczeń - powiedziała Polka.

Mimo odpadnięcia z turnieju WTA w Stuttgarcie już na etapie półfinału, pozycja Polki w światowym rankingu nie uległa zmianie. Świątek w poniedziałek rozpoczęła 100. tydzień na pozycji liderki. Dzięki temu stała się dopiero dziewiątą tenisistką w historii, której udała się ta sztuka. "Cóż za wymagająca, zabawna, czasem frustrująca i stresująca, ekscytująca i niezapomniana podróż. Dziękuję wszystkim za wsparcie" - tak sama skomentowała to osiągnięcie.

Tak świętowała Iga Świątek. "100"

Z tej okazji Iga Świątek wybrała się na kolację, na której towarzyszyły jej trzy osoby. Chodzi o jej psycholog Darię Abramowicz, trenera przygotowania motorycznego i fizjoterapeutę Macieja Ryszczuka oraz sparingpartnera Tomasza Moczka. Zdjęcie z tego wydarzenia opublikowała Abramowicz na Instagramie i dodała krótki opis. "100" - napisała.

Tak Iga Świątek świętowała wyjątkowy moment w karierzeTak Iga Świątek świętowała wyjątkowy moment w karierze Screen/Instagram @abramowiczdaria

Iga Świątek nie ma jednak dużo czasu na odpoczynek, bo już wkrótce wystąpi w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Na inaugurację imprezy zagra z Wang Xiyu lub Aną Bogdan.

Czy Iga Światek po raz pierwszy w karierze wygra turniej WTA 1000 w Madrycie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.