Wielkie święto po meczu. Kazachowie wydali wyrok na Świątek. "Fatum"

- Pierwsza kobieta kazachskiego tenisa stała się fatum dla pierwszej rakiety świata - ogłosiły kazachskie media po klęsce Igi Świątek w Stuttgarcie. Polka zmierzała po trzeci z rzędu tytuł tej imprezy, ale w półfinale przegrała z Jeleną Rybakiną. Była to już jej piąta porażka z tą rywalką karierze i czwarta w oficjalnych zawodach. - Rybakina napisała zupełnie nową historię - cieszyli się jej rodacy.

Iga Świątek nie zdobędzie trzeciego z rzędu tytułu w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. W sobotnim półfinale po prawie trzech godzinach nie dała rady Jelenie Rybakinie (4. WTA). Przegrała 3:6, 6:4, 3:6 i była to jej pierwsza porażka w tym niemieckim mieście. W finale jej Kazaszka zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Marta Kostiuk (27. WTA) - Marketa Vondrousova (8. WTA). Tak o jej spektakularnym sukcesie pisali jej rodacy.

Zobacz wideo Oto, czym po karierze zajmuje się Karol Bielecki. "Potrzebowałem sześciu lat"

Wielka radość w Kazachstanie. Rybakina "stała się fatum dla pierwszej rakiety świata"

Kazachowie z dumą podkreślali, że ich zawodniczka wygrała z najlepszą obecnie zawodniczką na świecie. - Jelena Rybakina pokonała pierwszą rakietę świata i dotarła do finału turnieju w Niemczech - poinformował portal Nur.kz. - Kazachska tenisistka odniosła czwarte zwycięstwo nad Świątek w oficjalnych turniejach. W tym sezonie spotkały się już wcześniej w finale zawodów w Dosze, gdzie lepsza była liderka światowego rankingu - przypomniano.

"Rybakina pokonała Świątek po raz piąty w swojej karierze" - donosił z kolei w tytule portal inbusiness.kz. - Pierwsza kobieta kazachskiego tenisa stała się fatum dla pierwszej rakiety świata - czytamy, co jest jasnym nawiązaniem do ich bezpośredniego bilansu.

Duma po pokonaniu Świątek. "Rybakina napisała historię"

O nim oraz o statystykach 24-latki rozpisywał się portal El.kz. - Rybakina zaserwowała w tym meczu 10 asów, popełniła pięć podwójnych błędów i wykorzystała cztery z 20 breakpointów. W oficjalnych bezpośrednich spotkaniach ze Świątek Jelena prowadzi z wynikiem 4:2 - podsumował.

Nieco ciekawostek statystycznych przywołał także sport.kz. Okazuje się, że Kazaszka sobotnim zwycięstwem dokonała czegoś jako pierwsza tenisistka na świecie. - Rybakina napisała zupełnie nową historię, pokonując najlepszą tenisistkę świata. Po pierwsze  została pierwszą tenisistką, której udało się pokonać Świątek w Stuttgarcie: polska zawodniczka zdobyła tu dwa tytuły z rzędu - w 2022 i 2023 roku. Po drugie została pierwszą tenisistką, która w półfinale pokonała Świątek na mączce - odnotowano z dumą.

Czy Jelena Rybakina wygra turniej w Stuttgarcie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.