Takie słowa o Idze Świątek przed meczem? Rybakina przyznała to wyraźnie

Do dziesięciu zwycięstw z rzędu swoją serię w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie przedłużyła Iga Świątek, pokonując w ćwierćfinale 7:6(2), 6:3 Emmę Raducanu. Polka o swój kolejny finał w sezonie powalczy z Eleną Rybakiną. Kazaszka przyznała podczas konferencji prasowej, że to liderka rankingu będzie faworytką tego starcia. - Zawsze trudno jest grać przeciwko Idze - powiedziała.

Piątek był dniem ćwierćfinałów turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, gdzie sezon na kortach ziemnych postanowiła zainaugurować cała śmietanka kobiecego tenisa. Największą sensacją była porażka Aryny Sabalenki w trzech setach z Marketą Vondrousovą. Na pełnym dystansie swój mecz musiała rozegrać także Elena Rybakina. Światowa czwórka rywalizowała z jedną z największych rewelacji tego sezonu - Jasmine Paolini (14. WTA).

Zobacz wideo Iga Świątek jest przykładem dla całego świata! "Jestem dumna"

Rybakina przed starciem z Igą. Przerzuca presję na Polkę

Włoszka na start potrafiła przełamać rywalkę, lecz potem na korcie rządziła Kazaszka, choć w ostatnim gemie seta musiała bronić dwóch break pointów. Wszystko układało się na dwusetowe zwycięstwo Rybakiny, albowiem w drugiej partii również prowadziła z przełamaniem, lecz w ósmym gemie straciła tę przewagę. W końcówce swoje momentum wykorzystała Paolini. To ona w finałowym secie pierwsza zdobyła breaka, ale nic to jej nie dało. Ostatnie Elena Rybakina po ponad dwóch godzinach wygrała 6:3, 5:7, 6:3.

Czwarta tenisistka świata po zwycięstwie udała się na konferencję prasową. Wówczas nie była jeszcze pewna, że w półfinale zagra z Igą Świątek, albowiem Polka dopiero kilka godzin później pokonała Emmę Raducanu, choć dziennikarze i tak zapytali Kazaszkę o to potencjalne starcie.

- Zawsze trudno jest grać przeciwko Idze, naciskamy na siebie do granic możliwości. Pamiętam, że w tym roku grałyśmy ze sobą mecz pokazowy przed sezonem i wciąż było to bardzo intensywne tempo. Dobrze jest grać przeciwko niej. Chcę wygrać, ale muszę być realistką. Ona jest faworytką, ale będę miała swoje szanse, jeśli będę dobrze serwować i grać - powiedziała Elena Rybakina na konferencji prasowej. Polska tenisistka dwukrotnie z rzędu triumfowała w tej imprezie. Nie zaznała w niej jeszcze porażki.

Półfinał WTA 500 w Stuttgarcie pomiędzy Igą Świątek a Eleną Rybakiną odbędzie się w sobotę około godz. 14:00. Będzie to ich drugie starcie w tym roku. W lutym w finale w Dosze górą była Polka. W drugim półfinale Marketa Vondrousova zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Coco Gauff - Marta Kostjuk.

Czy Iga Świątek po raz trzeci z rzędu wygra turniej w Stuttgarcie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.