Dziennikarz pokazał, co się stało na treningu Świątek. To nie jest normalne [WIDEO]

Iga Świątek w czwartkowe popołudnie wyjdzie na kort w Stuttgarcie w meczu drugiej rundy turnieju WTA 500. W ostatnich dniach Polka przyzwyczajała się do gry na nawierzchni ziemnej, co budziło zainteresowanie kibiców. Było ono na tyle duże, że niektórzy z nich woleli obejrzeć kilkanaście minut jej treningu zamiast trwających spotkań turnieju. Pokazał to na nagraniu dziennikarz Canal+ Sport Żelisław Żyżyński.

Grę na kortach ziemnych w tym sezonie Iga Świątek (1. WTA) rozpocznie podczas turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Polka ma doskonałe wspomnienia z tych zawodów, gdyż wygrywała tam w 2022 i 2023 roku. Wtedy też opuszczała korty w nowych medalach porsche, która to marka jest sponsorem turnieju.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Grono kibiców przyszło oglądać trening Igi Świątek zamiast meczu w Stuttgarcie

Z racji tego, że turniej rozgrywany jest Niemczech, Świątek będzie mogła liczyć na doping polskich kibiców, którzy tłumnie wspierają ją szczególnie na turniejach niedaleko Polski. Ale najlepsza tenisistka świata ma też fanów z innych krajów, co widać w mediach społecznościowych.

A co najlepiej obrazuje popularność Świątek? Otóż gdy w Stuttgarcie rozgrywane były mecze pierwszej rundy, to niektórzy kibice i tak woleli pójść obejrzeć trening liderki światowego rankingu. "Widzisz dużo ludzi pomimo trwających na innych kortach meczów i już wiesz, że warto zajrzeć co się dzieje" - napisał dziennikarz Canal+ Sport Żelisław Żyżyński, publikując krótkie nagranie z treningu Świątek.

Świątek, która w Stuttgarcie jest od kilku dni, we wtorek zachwyciła fanów, gdy sama porządkowała kort dla kolejnych tenisistek. "To prawda, że Iga nie robi nic nadzwyczajnego, ale wielu ludzi jednak o tym zapomina. Bycie porządnym nie jest w modzie, więc warto przypominać, że powinno być normą" - komentowali wtedy kibice.

Kiedy Świątek wyjdzie na kort w Stuttgarcie? W czwartek 18 kwietnia nie przed godziną 17 Polka rozpocznie mecz z Elise Mertens (30. WTA) w drugiej rundzie. Będzie to pierwszy pojedynek obu pań w zmaganiach singlowych, gdyż do tej pory rywalizowały tylko w deblu. Zwyciężczyni tej pary w ćwierćfinale zagra z Lindą Noskovą (31. WTA) bądź Emmą Raducanu (303. WTA).

Iga Świątek wygra trzeci raz z rzędu turniej w Stuttgarcie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.