WTA Stuttgart. Kiedy gra dzisiaj Igi Świątek? O której mecz? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIK]

Iga Świątek po występach w Billie Jean King Cup rozpoczyna rywalizację w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, gdzie będzie chciała sięgnąć po trzeci z rzędu tytuł. Na początek czeka ją rywalizacja z Elise Mertens, z którą nigdy wcześniej nie grała w rozgrywkach WTA. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 18 kwietnia. Kiedy gra dzisiaj Igi Świątek? O której mecz? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIK] Transmisja na żywo w TV i stream online, relacja live, wynik.

Iga Świątek (1. WTA) kilka dni temu poprowadziła reprezentację Polski do zwycięstwa nad Szwajcarią w Billie Jean King Cup. Teraz czeka ją start w turnieju na kortach ziemnych w Stuttgarcie, który wygrywała w dwóch poprzednich latach.

Zobacz wideo Karol Borkowski zaserwował asa w jednym z kluczowych momentów ćwierćfinału: W takim meczu mogę spłacić zaufanie trenera

WTA Stuttgart 2024. Kiedy gra Iga Świątek? O której mecz z Elise Mertens?

Polka jako najwyżej rozstawiona zawodniczka wchodzi do gry od drugiej rundy. W niej zmierzy się z Belgijką Elise Mertens (30. WTA), która w poprzedniej fazie pokonała 6:1, 4:6, 6:0 reprezentantkę gospodarzy Tatjanę Marię (66. WTA). Będzie to pierwszy singlowy mecz Świątek i Mertens w rozgrywkach WTA.

22-latka będzie zdecydowaną faworytką do awansu. Jeśli pokona Belgijkę, w ćwierćfinale zmierzy się z Lindą Noskovą (31. WTA) lub Emmą Raducanu (303. WTA). W pierwszej rundzie błysnęła zwłaszcza Czeszka, która wyeliminowała Jelenę Ostapenko (10. WTA).

Świątek z pewnością będzie chciała zdobyć trzeci z rzędu tytuł w Stuttgarcie. Za wygranie turnieju zgarnęłaby 500 punktów rankingowych oraz nagrodę pieniężną w wysokości 123 480 euro (ok. 536 tys. zł). Poza tym otrzymałaby od głównego sponsora turnieju samochód Porsche Taycan 4S Sport Turismo o mocy 544 KM. Cena tego modelu rozpoczyna od kwoty 563 tys. zł.

Kiedy gra dzisiaj Igi Świątek? O której mecz? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE, RELACJA LIVE, WYNIK]

Mecz Iga Świątek - Elise Mertens zostanie rozegrany w czwartek 18 kwietnia, najwcześniej o godz. 17:00. Transmisję TV będzie można oglądać w Canal+Sport 2 (kanał płatny), a stream online w Canal+Online (po wykupieniu odpowiedniego pakietu). Zapraszamy także do śledzenia relacji tekstowej i wyniku na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Czy Iga Świątek po raz trzeci z rzędu wygra turniej w Stuttgarcie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.