Organizatorzy BJK Cup ogłosili całemu światu ws. Świątek. Jaśniej się nie da [WIDEO]

Iga Świątek miała problemy w spotkaniu z Celiną Naef, ale finalnie pokonała ją 6:4, 6:3. Tym samym Polska prowadzi już 3:0 ze Szwajcarią w Billie Jean King Cup i jest pewna awansu do turnieju finałowego. W trakcie spotkania oficjalny profil zawodów opublikował jedno z kapitalnych zagrań liderki rankingu. I nie krył zachwytu.

Iga Świątek świetnie zaprezentowała się podczas Billie Jean King Cup. Polka najpierw pokonała 6:3, 6:1 Simonę Waltert (158. WTA). Dzień później również nie zawiodła. Tym razem z drobnymi problemami ograła 6:4, 6:3 Celine Naef (148. WTA). Dzięki temu reprezentacja Polski wygrywa ze Szwajcarią 3:0 i zapewniła sobie awans na turniej finałowy. 

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Oficjalny profil Billie Jean King Cup zachwyca się zagraniem Świątek

W trakcie spotkania oficjalny profil zawodów opublikował jedno z zagrań Igi Świątek. Polka popisała się kapitalnym forehandem przy stanie 2:3 i serwisie rywalki. Naef była bezradna i nie zdołała odebrać piłki. Tym samym Polka przełamała Szwajcarkę i doprowadziła wówczas do wyrównania. Organizatorzy nie kryli zachwytu. "Powrotne przełamania w takim stylu. Forehand Świątek jest zbyt dobry" - czytamy na Twitterze. 

Pomimo zwycięstwa Świątek nie była do końca zadowolona z postawy w tym meczu. - Popełniałam juniorskie błędy, były trudne momenty, spadła mi koncentracja, ale wiedziałam, że muszę utrzymać dyscyplinę. Nie wiem, jak pójdzie mi reszta roku, ale mam nadzieję, że zagram świetny sezon. Czuję się bardzo pewna siebie - powiedziała liderka rankingu WTA tuż po meczu.

Rywalizacja Polski ze Szwajcarią nie została jeszcze zakończona, pomimo pewnego awansu naszych tenisistek. Po meczu Świątek na korty weszły deblistki - Maja Chwalińska (293. WTA) i Katarzyna Kawa (178. WTA) zagrają z Celine Naef i Jil Teichmann (213. WTA). Turniej finałowy Billie Jean King Cup odbędzie się w dniach 12-17 listopada na Estadio de la Cartuja w Sewilli.

Czy Polska ma szansę wygrać Billie Jean King Cup?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.