• Link został skopiowany

Pokazali drabinkę Sabalenki w Miami. Nie mogła trafić gorzej. Droga przez mękę

Po triumfie Igi Świątek w Indian Wells najlepsze tenisistki świata przenoszą się do Miami, gdzie rozpoczną kolejny turniej rangi WTA 1000. Organizatorzy wylosowali już drabinkę zmagań i większość zawodniczek poznała już kolejne rywalki. Tym razem o sporym pechu może mówić Aryna Sabalenka, która już w pierwszym meczu zagra z byłą liderką lub wiceliderką rankingu WTA.
TENNIS/
Jonathan Hui / USA TODAY Sports via Reuters Con

W niedzielę 17 marca Iga Świątek (1. WTA) wygrała turniej WTA 1000 w Indian Wells, ale najlepsi tenisiści świata nie mają wiele czasu na odpoczynek. Tego samego dnia rozpoczęły się już kwalifikacje do drugiego turnieju z Sunshine Double, czyli turniej WTA 1000 w Miami. Organizatorzy rozlosowali również drabinkę nachodzących zmagań i Aryna Sabalenka (2. WTA) już na start może mówić o niemałym pechu. 

Zobacz wideo Kto następcą Lewandowskiego w kadrze? "Coś da się ulepić"

Wielki pech Aryny Sabalenki na turnieju WTA 1000 w Miami. W pierwszym meczu zmierzy się z gwiazdą

Niedzielne losowanie drabinki turniejowej było dla Sabalenki niezbyt szczęśliwe. Białorusinka w pierwszej rundzie otrzymała wolny los, ale już w drugiej czekać na nią mogą niemałe problemy. Jej rywalką będzie zwyciężczyni meczu Pauli Badosy z wracającą do gry po półtora roku Simoną Halep. Oznacza to, że obecna wiceliderka światowego rankingu będzie musiała podjąć byłą wiceliderkę lub byłą liderkę na start zmagań w Miami. 

Później wcale nie będzie lepiej, bo już w trzeciej rundzie Sabalenka może zmierzyć się z m.in. z Caroline Wozniacki lub Anheliną Kalininą. W czwartej fazie turnieju będzie nieco prościej - rywalką Sabalenki może być m.in. Barbora Krejcivkova, Magda Linette lub Łesia Curenko. Z kolei w ćwierćfinale czekać mogą na nią m.in. Qinwen Zheng, Beatriz Haddad Maia i Wiktoria Azarenka. O wielki finał Sabalenka będzie mogła zmierzyć się z Jeleną Rybakiną, Marią Sakkari czy Jeleną Ostapenko. W decydującym meczu Białorusinka może wpaść na Igę Świątek czy Coco Gauff. 

Drabinka Aryny Sabalenki na turnieju WTA 1000 w Miami:

  • I runda - wolny los
  • II runda - Badosa/Halep
  • III runda - m.in. Wozniacki/Kalinina
  • IV runda - Krejcikova/Linette/Curenko
  • ćwierćfinał - Zheng/Haddad Maia/Azarenka
  • półfinał - Rybakina/Sakkari/Ostapenko
  • finał - Świątek/Gauff/Jabeur/Osaka

Drabinka główna turnieju WTA 1000 w Miami rozpocznie się we wtorek 19 marca, a drugą rundę zaplanowano na czwartek 21 i piątek 22 marca. W zeszłym roku Aryna Sabalenka odpadła na tych kortach już w ćwierćfinale, gdzie w dwóch setach przegrała z Soraną Cirsteą 4:6, 4:6.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!

  • Link został skopiowany
Więcej o: