Znamy termin pierwszego meczu Igi Świątek na Indian Wells

Po kilkunastu dniach przerwy od rywalizacji Iga Świątek wraca do gry. Polka jest jedną z głównych faworytek w rozpoczynającym się właśnie Indian Wells. Do zmagań przystąpi od drugiej rundy i zmierzy się z kwalifikantką bądź z Danielle Colllins. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie z udziałem liderki światowych list.

W nocy z poniedziałku na wtorek rozlosowano drabinkę główną rozpoczynającego się właśnie Indian Wells. Iga Świątek trafiła na dość trudne przeciwniczki - podobnie jak podczas styczniowego Australian Open. "Losowanie kalifornijskiego turnieju nie było łaskawe dla Igi Świątek, przypomina to z Melbourne. Z drugiej strony to zawsze tylko teoria, bo nie można wykluczyć wielu niespodzianek, a wtedy ostateczne nazwiska rywalek liderki rankingu będą inne aniżeli te potencjalnie groźniejsze" - pisał Dominik Senkowski ze Sport.pl.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Iga Świątek rozpoczyna Indian Wells. Znamy termin spotkania

W pierwszej rundzie amerykańskiego turnieju Świątek ma wolny los. Do rywalizacji przystąpi od starcia z Danielle Collins (56. WTA) bądź kwalifikantką. Poznaliśmy już termin tego spotkania. Jak przekazał dziennikarz Canal+Sport Bartek Ignacik, odbędzie się ono w piątek ósmego marca, czyli w Dzień Kobiet.

Warto dodać, że pozostałe Polki przystąpią do turnieju nieco wcześniej. Magda Linette (54. WTA) pierwszy mecz rozegra w środę szóstego marca, a jej rywalką będzie jedna z kwalifikantek. Z kolei Magdalena Fręch (43. WTA) wyjdzie na kort w czwartek siódmego marca i zmierzy się z Lucią Bronzetti (53. WTA).

Dokładne godziny rozpoczęcia spotkań nie są jeszcze znane. Plany gier na każdy dzień są zazwyczaj publikowane mniej więcej dobę wcześniej.

Iga Świątek wymieniana jest w gronie głównych faworytek zmagań. Dwa lata temu sięgnęła w Stanach Zjednoczonych po zwycięstwo. Finały singlowej rywalizacji odbędą się w niedzielę 17 marca. Relacje i wyniki na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.