Szarapowa musiała podjąć trudną decyzję. "Nie mogłam patrzeć mu w twarz"

- Nie mogłam patrzeć mu w twarz. Ale wiedziałam też, że wiedział, że to nadchodzi - powiedziała Maria Szarapowa w podcaście "The Deal with Alex Rodriguez and Jason Kelly". Była rosyjska tenisistka zdradziła kulisy bardzo trudnej decyzji, którą musiała podjąć w trakcie kariery w stosunku do własnego ojca Jurija.

Maria Szarapowa była jedną z najsłynniejszych tenisistek na świecie i liderką rankingu WTA. W trakcie kariery wygrała między innymi pięć turniejów wielkoszlemowych. Ponadto w 2012 roku zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich.

Zobacz wideo Hubert Hurkacz zbliża się do perfekcji. "Czołowa trójka na świecie"

Maria Szarapowa opowiedziała o relacji z ojcem. "Bardzo trudne"

Duży wpływ na karierę Rosjanki miał jej ojciec Jurij. Od samego początku przygody z tenisem był jej trenerem. W końcu musiała jednak podjąć trudną decyzję i postanowiła zakończyć z nim współpracę, ponieważ chciała wreszcie być niezależna. Więcej szczegółów na ten temat zdradziła w podcaście "The Deal with Alex Rodriguez and Jason Kelly". 

- Największym prezentem, jaki mi dał, była akceptacja tego, że w pewnym momencie będzie musiał się wycofać. A dla ojca uprawiającego sport, szczególnie tenisa, który wygrywał z córką Wielkie Szlemy, jest to bardzo trudne - powedziała. Następnie dodała, że przekazała mu swoją decyzję w 2008 roku po wygraniu Australian Open. Szarapowa zrobiła to za pomocą maila. 

- Pomyślałam, że zrobię to znacznie lepiej za pomocą e-maila i lepiej przedstawię swoje myśli. Nie mogłam patrzeć mu w twarz. Ale wiedziałam też, że wiedział, że to nadchodzi. Po prostu nie sądził, że to się stanie po tym, jak właśnie wygrałam swój trzeci Wielki Szlem - dodała. 

Szarapowa wprost również stwierdziła, że ta decyzja była trudna, ponieważ ściśle współpracowała z ojcem przez 20 lat. Mimo to Jurij nadal był obecny w jej karierze. - Tak naprawdę nigdy go nie zwolniłam. Nadal był bardzo zaangażowany. Zawsze jest pierwszą osobą, do której dzwonię - podsumowała. Szarapowa zakończyła karierę w 2020 roku. W ostatnich latach gry zmagała się z problemami zdrowotnymi. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.