Wielki sukces Zielińskiego! Pierwszy raz w karierze. Brawo, brawo

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali turniej ATP 500 w Acapulco. W finale trafili na najwyżej rozstawioną parę Neal Skupski / Santiago Gonzalez, która w poprzednich spotkaniach nie straciła seta. Polak i Monakijczyk prezentowali się naprawdę dobrze i dosyć pewnie wygrali pierwszego seta. A w drugim poszło im jeszcze lepiej, w kluczowym momencie odparli atak przeciwników i ostatecznie zwyciężyli 6:3, 6:2.

Jan Zieliński i Hugo Nys nie bez problemów dotarli do finału turnieju ATP 500 w Acapulco. Rozstawieni z numerem drugim Polak i Monakijczyk w pierwszych dwóch rundach wygrywali po super tie-breakach, dopiero w półfinale zwyciężyli po dwóch setach (z Harrim Heliovaarą i Johnem Peersem). W meczu o tytuł czekało ich bardzo trudne zadanie.

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali turniej w Acapulco. Pokonali najwyżej rozstawioną parę

Rywalami Zielińskiego i Nysa byli rozstawieni z numerem pierwszym Neal Skupski oraz Santiago Gonzalez, którzy poprzednie trzy spotkania wygrali bez straty seta - finał rozpoczął się dla nich źle, szybko zostali przełamani. Później odrobili tę stratę, ale kluczowy okazał się ósmy gem, w którym polsko-monakijska para zdobyła kolejny break point. Niedługo później zakończyła set wynikiem 6:3.

Na początku drugiej partii oba deble pewnie wygrywały gemy serwisowe. W końcu Zieliński i Nys przełamali przeciwników, potem utrzymali podanie (bez straty punktu), a następnie ponownie zapunktowali przy serwisie Brytyjczyka i Meksykanina. W ten sposób byli już tylko o jeden gem od triumfu w turnieju.

Skupski i Gonzalez nie dawali za wygraną i mieli nawet dwa break pointy, tyle że oba zmarnowali. Polak i Monakijczyk wybrnęli z opresji i po autowym returnie Meksykanina mogli się cieszyć z największego wspólnego sukcesu w tym sezonie. To też ich pierwszy wspólny triumf w turnieju rangi ATP 500.

Neal Skupski / Santiago Gonzalez - Jan Zieliński / Hugo Nys 3:6, 2:6

W zeszłym roku Jan Zieliński i Hugo Nys zdobyli tytuł w turnieju ATP 1000 w Rzymie, poza tym wystąpili w finale Australian Open i wygrali zawody ATP 250 w Metz. We francuskim mieście triumfowali również w 2022 r.