Jessica Pegula podjęła drastyczne kroki. Maria Sakkari skorzystała. Obie mają jeden cel

Niemalże w tym samym czasie dwie czołowe zawodniczki na świecie - Jessica Pegula i Maria Sakkari - rozstawały się ze swoimi dotychczasowymi szkoleniowcami po rozczarowującym początku sezonu. To były długoletnie współprace, dzięki którym tenisistki znalazły się w czołowej dziesiątce rankingu WTA. Teraz Greczynka postanowiła zatrudnić niedawnego trenera swojej rywalki.

Jessica Pegula już w drugiej rundzie odpadła z Australian Open, przegrywając z Clarą Burel 4:6, 2:6. Następnie postanowiła rozstać się z trenerem Davidem Wittem. - To było dla mnie całkowite zaskoczenie. Nigdy się nie spodziewałem, że to nadejdzie. Od pięciu lat łączy nas wspaniała przyjaźń, więc jest mi bardzo ciężko. Naprawdę cenię relację z zawodniczką. Poza tym uwielbiam trenować. Naszym celem było zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Oczywiście nie udało nam się tego osiągnąć, ale myślę, że wszystko inne było niesamowite - powiedział szkoleniowiec portalowi tennis.com. Najlepszym wynikiem tego duetu był wielkoszlemowe ćwierćfinały.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Niedawno rozstał się z wielką rywalką Świątek. Już objął inną gwiazdę

Równie kiepsko na początku nowego sezonu spisuje się Maria Sakkari, która również w drugiej rundzie pożegnała się z Melbourne. W czterech następnych meczach wygrała raz, równie szybko odpadając z imprez w Dosze i Dubaju. Słabe wyniki kosztowały ją miejsce w czołowej dziesiątce rankingu WTA. Wypadła z niej po raz pierwszy od września 2021 roku, choć jedynie na chwilę, albowiem po turnieju w Dubaju wróciła na dziewiątą lokatę. Greczynka - podobnie jak Amerykanka - postanowiła rozstać się ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem. Tom Hill był jej trenerem nieprzerwanie od 2018 roku.

Punktów wspólnych między obiema zawodniczkami jest jeszcze więcej, albowiem Maria Sakkari postanowiła zatrudnić... Davida Witta, dotychczasowego szkoleniowca Jessiki Peguli! "Współpraca pomiędzy Sakkari z Wittem ma na celu poprawy formy byłej numer trzy na świecie, ponieważ w ostatnich pięciu meczach poniosła cztery porażki. Pierwszy ich wspólny turniej odbędzie się w Indian Wells w dniach 6-17 marca" - donosi portal tennisuptodatem.com.

David Witt przed współpracą z Jessiką Pegulą był sparingpartnerem, a potem szkoleniowcem Venus Williams. Jego nowa podopieczna Maria Sakkari aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu WTA, ale na Florydzie będzie bronić punktów za półfinał

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.