Ale luksus! Sabalenka wydała na to prawie 2 miliony dolarów

Aryna Sabalenka to czołowa tenisistka świata - jej rywalizacja z Igą Świątek rozpala wyobraźnię wszystkich kibiców tenisa. 2024 rok zaczęła doskonale, bo od zwycięstwa w Australian Open. Później nie było jednak tak dobrze. Na turnieju w Dubaju odpadła już po pierwszym meczu. Białorusinka tym samym miała więcej czasu dla kibiców - a teraz dzięki białoruskim mediom fani dowiedzieli się, jak mieszka.

Kibice śledzący w ostatnim czasie Arynę Sabalenkę mogli dowiedzieć się wiele o jej życiu prywatnym. Zdradziła m.in. plany na przyszłość dotyczące potomstwa i poleciła... kawiarnię w Warszawie. Do tej pory niewiele wiedzieli jednak o jej miejscu zamieszkania.

Zobacz wideo Michał Winiarski o pucharze Polski: Jesteśmy zespołem niebezpiecznym na zagrywce

Tak mieszka Aryna Sabalenka. Luksusowe domy na Florydzie

Białoruski serwis "Tribuna" przypomina, że Sabalenka po Australian Open w 2023 roku powiedziała, że obecnie mieszka na Florydzie i to właśnie tam planowała świętować wygraną w tamtym turnieju. Po tegorocznej wygranej nt. jej miejsca zamieszkania wypowiedział się trener Anton Dubrow, który przyznał, że gdy sztab znajduje się u tenisistki, to wyczekuje momentu, aż ta zrobi sernik według swojego przepisu.

"Tribuna" odnalazła posiadłości Aryny Sabalenki za pomocą publicznie dostępnych źródeł. Dziennikarze odkryli, że Białorusinka ma dwa domy w Stanach Zjednoczonych. Jeden w miasteczku Delray Beach niedaleko Miami, za który zapłaciła nieco ponad milion dolarów. Jego niekwestionowaną zaletą jest niedaleka obecność kortu tenisowego. Sam dom ma 240 metrów kwadratowych, pięć sypialni i pięć łazienek.

Drugi dom Sabalenki znajduje się w mieście Sunrise - też na Florydzie - gdzie do dyspozycji ma 287 metrów kwadratowych. Stamtąd może wybrać się na mecze NHL-owskiej drużyny Florida Panthers, której obiekt znajduje się niedaleko. Jej związki z hokejem są bardzo duże. Hokeistą był jej ojciec Siergiej. Z tym sportem związany jest też jej obecny partner. Konstantin Kołcow jest byłym reprezentantem kraju. Próbował też swoich sił w NHL. W tym wypadku nie jest znana kwota, za jaką Sabalenka kupiła dom, ale jego ostatnia wycena wynosiła 800 000 dolarów.

Sabalenka niejednokrotnie publikowała zdjęcia z tych miejsc. Nie zawsze były one fotografowane wewnątrz. W 2022 roku dodała filmik z kortu, który znajduje się w okolicach domu, a także zalanego osiedla. Więcej szczegółów można zobaczyć w jej relacjach w mediach społecznościowych.

 

Poza tym Aryna Sabalenka ma mieszkanie w centrum Mińska, niedaleko "Puszkinowskiej" stacji metra. Dziennikarze "Tribuny" przypominają, że to właśnie w tej okolicy w 2020 roku służby porządkowe kontrolowane przez Aleksandra Łukaszenkę zamordowały nieuzbrojonego demonstranta Aleksandra Tarajkowskiego. Białorusinka przez pewien czas była najmocniej krytykowaną tenisistką świata - wszystko przez to, że wielu kibiców i ekspertów oczekiwało jej zdecydowanej wypowiedzi skierowanej w reżim po wybuchu wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.