Wiadomo z kim Hurkacz zagra w półfinale w Dubaju, jeśli awansuje. Wielki rewanż

Hubert Hurkacz już wie, z kim w razie zwycięstwa w ćwierćfinale z Francuzem Ugo Humbertem, zagra w półfinale turnieju ATP 500 w Dubaju. Byłby to absolutny hit imprezy i wielki rewanż za tegoroczny Australian Open. Początek spotkania Hurkacz - Humbert w czwartek o godz. 17.50. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Hubert Hurkacz (8. ATP) pokazuje niezłą formę w turnieju ATP 500 w Dubaju. Najlepszy polski tenisista pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa (25. ATP) 7:6, 6:7, 7:6, a w 1/8 finału Australijczyka Christophera O'Connella (68. ATP) 7:6, 6:4. Hurkacz świetnie spisuje się przy swoim podaniu. 27-letni zawodnik jeszcze nie stracił gema serwisowego.

Będzie wielki rewanż za Australian Open?

Polak udaną serię będzie chciał utrzymać w ćwierćfinałowym pojedynku z Francuzem Ugo Humbertem (18. ATP), z którym przegrał trzy tygodnie temu w półfinale w Marsylii 4:6, 4:6. Teraz Polak będzie miał okazję do rewanżu.

Nie tylko z Francuzem. W półfinale może dojść bowiem do pojedynku Hurkacz - Daniił Miedwiediew (4. ATP). A to właśnie Rosjanin pokonał po pasjonującym, pięciosetowym pojedynku Polaka w tegorocznym Australian Open 7:6, 2:6, 6:3, 5:7, 6:4.

Miedwiediew świetnie spisał się w czwartkowym ćwierćfinale w Dubaju. Jego rywalem był 24-letni Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina. Kluczowy dla losów pierwszego seta był piąty gem. W nim serwował Miedwiediew i było 2:2, 0:40! Od tego momentu wygrał jednak pięć akcji z rzędu i gema. Potem poszedł za ciosem i wygrał trzy kolejne gemy z rzędu (dwa razy przełamał Hiszpana) i zwyciężył w secie 6:2. Trwał on tylko 37 minut.

Drugą partię Miedwiediew rozpoczął w imponującym stylu. Wygrał pierwsze cztery gemy, w których przegrał zaledwie pięć punktów. Hiszpan obudził się tylko na chwilę. Przełamał Rosjanina w piątym gemie, ale odpowiedź faworyta była natychmiastowa. Ostatecznie Miedwiediew w godzinę, 10 minut wygrał 6:2, 6:3. Popisał się kilka pięknymi zagraniami. Jedną z nich można zobaczyć w linku poniżej.

Rosjanin miał mniej winnerów (15-18), ale popełnił też mniej niewymuszonych błędów (5-9). Był też dużo lepszy w punktach zdobytych zarówno po pierwszym (74-59 proc.), jak i po drugim serwisie (52-31 proc.)

Miedwiediew ma z Hiszpanem komplet czterech zwycięstw w karierze. Wcześniej pokonał go w 2021 roku w Madrycie, a rok temu w Rotterdamie oraz Indian Wells.

Początek spotkania Hurkacz - Humbert w czwartek o godz. 17.50. Relacja na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.