Prawda wyszła na jaw. Tak wygląda relacja Igi Świątek z mamą

Nie od dziś wiadomo o szczególnej relacji Igi Świątek z ojcem Tomaszem oraz siostrą Agatą. A jak wygląda podejście jej mamy, Doroty, w tej kwestii? - Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być - przyznała Dorota Świątek w rozmowie z WP SportoweFakty. Odniosła się również do pytań o relacje z córką.

Iga Świątek rozpoczęła 92. tydzień na szczycie rankingu WTA. Ten sezon jest - przynajmniej do tej pory - dla 22-letniej tenisistki słodko-gorzki. Polka już w III rundzie odpadła z Australian Open, później zwyciężyła na turnieju w Dosze, a w kolejnym - w Dubaju - odpadła w półfinale.

Zobacz wideo Ostrzeżenie dla Igi Świątek. "Ogromny wysiłek"

Tak wyglądają relacje Igi Świątek z matką

Znakomite wyniki Igi Świątek to lata żmudnej pracy, ale i wsparcia rodziny. Polka ma świetne relacje z ojcem oraz siostrą. Jej relacje z mamą - Dorotą Świątek - były jednak owiane tajemnicą. W wywiadzie dla WP SportoweFakty mama tenisistki zdradziła, czy aktualnie ogląda mecze córki.

- Oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team - powiedziała Dorota Świątek. - Nie czuję, abym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku... fotela stomatologicznego, aby zapewnić obu córkom wszechstronny rozwój osobisty - dodała.

Mama tenisistki opowiedziała także o problemach wynikających z napiętego grafiku córki i w jaki sposób gratuluje jej kolejnych sukcesów. - Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu - ujawniła matka Świątek.

Swego czasu Dorota Świątek na łamach "Skarbca Angory" wyznała, że pęd życia wpływa na ograniczony kontakt i zdradziła, że w przeszłości jej życie oraz jej męża było w pełni skupione na rozwoju córek. - Nasze życie rodzinne wyglądało jak grafik. Każdy miał swoją działkę do zabezpieczenia i wszystko było podporządkowane temu, żeby umożliwić rozwój dzieciom - wyznała w podcaście.

Teraz przed Igą Świątek turniej WTA Indian Wells. Rozpocznie się on 6 marca, a zakończy 17 marca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.