Była nr 1 na świecie stworzyła tenisowy ideał. Oto co wzięła od Świątek

Jak wyglądałby ideał światowego tenisa? O odpowiedź na to pytanie pokusiła się Ana Ivanović. Była liderka światowego rankingu i triumfatorka French Open postanowiła złożyć perfekcyjną tenisistkę, korzystając z cech największych w historii tego sportu. W wyborze nie zabrakło miejsca dla Novaka Djokovicia i Sereny Williams oraz Igi Świątek.

Ana Ivanović karierę zakończyła w 2016 roku, ale w jej trakcie święciła gigantyczne sukcesy. W 2008 roku była liderką rankingu WTA, dotarła do finału Australian Open i wygrała French Open. Serbka po przejściu na sportową emeryturę nadal udziela się w świecie tenisa oraz jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych. To tam postanowiła stworzyć perfekcyjną tenisistkę, korzystając z cech najlepszych w historii tego sportu

Zobacz wideo Reprezentant Polski zmienił klub i ma problem

Ana Ivanović stworzyła ideał tenisistki. Skorzystała z cechy Igi Świątek

Ivanović w serwisie Instagram opublikowała materiał wideo, na którym podjęła się wyzwania stworzenia ideału tenisistki. W tym celu musiała wskazywać, który element gry wzięłaby od obecnych i dawnych zawodniczek. W jej wyborach przewinęła się prawdziwa plejada tenisowych gwiazd. 

Już na samym początku Ivanović uznała, że siłę i serwis przejęłaby od Sereny Williams. Amerykanka to jedyna zawodniczka, od której Serbka chciałaby "pożyczyć" aż dwie cechy. Ideałem wytrzymałości miałaby być Caroline Wozniacki, za slice'a odpowiadałaby Steffi Graff, a za drop shot Ons Jabeur.

Do cech idealnej tenisistki przydałby się również perfekcyjny forehand i właśnie tę cechę Ivanović wzięłaby od Igi Świątek. Serbka zaznaczyła jednak, że sama również dysponowała dobry uderzeniem wewnętrzną stroną rakiety. 

Ostatnią cechą był bekhend i tutaj dawna liderka światowego rankingu zrobiła wyjątek. Tego elementu gry nie wzięłaby od kobiety, a od jednego z najlepszych tenisistów w historii - Novaka Djokovicia. Swój wybór uargumentowała faktem, że jej rodak po prostu zawsze był najlepszy na świecie w tym aspekcie. 

 

Tak więc Ana Ivanović stworzyła perfekcyjną tenisistkę z cech pięciu innych zawodniczek i jednego zawodnika. Trzeba przyznać, że taki ideał tenisa mógłby wygrywać niemal każdy turniej i nie dawać wielu szans reszcie stawki WTA. Walczące o najwyższe cele Iga Świątek i Ons Jabeur mogą być dumne, że znalazły się w tak zaszczytnym gronie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.