Była nr 1 na świecie zniknęła na 3,5 roku. Tak teraz wygląda

Jelena Janković przez lata uchodziła za jedną z największych gwiazd światowego tenisa, a w 2008 roku była numerem jeden rankingu WTA. Po zakończeniu kariery postanowiła jednak nie pojawiać się zbyt często w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych. Można powiedzieć, że zupełnie zniknęła. Po 3,5 roku przerwy w sieci pojawiło się zdjęcie, dzięki któremu wiadomo, jak teraz wygląda.

Jelena Janković urodziła się na terenie dawnej Jugosławii, a później reprezentowała Serbię na światowych kortach. Jako juniorka wygrała Australian Open w 2001 roku i została numerem jeden juniorskiego rankingu, a niedługo później przeszła na zawodowstwo. Tam również stała się najlepsza na świecie i przez lata utrzymywała się w czołówce. 

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Jelena Janković wygląda tak, jak dawniej. Była liderka rankingu WTA wreszcie pokazała się na zdjęciu

Janković po szczyt światowego tenisa sięgnęła w 2008 roku. Wówczas pierwszy raz w karierze została numerem jeden rankingu WTA oraz dotarła do finału US Open. Finalnie na pozycji najlepszej tenisistki na świecie spędziła 18 tygodni, a przez wiele lat utrzymywała się w ścisłej czołówce. Nie udało jej się jednak powtórzyć sukcesów w wielkich turniejach. 

Ostatnim świetnym wynikiem Janković w Wielkich Szlemach był ćwierćfinał French Open w 2013 roku. Z kolei najlepszym osiągnięciem w tourze było dotarcie do finału Indian Wells w 2015 roku i wygrana w Hongkongu. Wcześniej Serbka wygrała aż 15 turniejów WTA. W 2017 roku rozegrała ostatnie mecze, a w 2022 roku ogłosiła oficjalne zakończenie kariery. 

Od tamtej pory Janković nieczęsto pojawiała się publicznie, a do tego nie była zbyt aktywna w mediach społecznościowych. Jej ostatnie zdjęcie w serwisie Instagram pojawiło się 28 lipca 2020 roku. 28 lutego 2024 roku Serbka świętować będzie 39. urodziny, a fani zachodzą w głowę, jak teraz wygląda i co u niej słychać? 

Z pomocą przyszedł przyjaciel byłej tenisistki Ivan Zecević mieszkający w Dubaju. Niedawno udostępnił on zdjęcie z Janković w mediach społecznościowych. "Trochę czasu minęło" - napisał. Mogliśmy się przekonać, jak wygląda była numer jeden światowego rankingu.

 

Emerytowana tenisistka długo nie była obecna w mediach, ale wygląda dokładnie tak, jak w przeszłości. Nadal ubiera się w obszerne i wygodne ubrania i widać, że odpoczynek od tenisa jej służy. W 2021 roku Jelena Janković urodziła córkę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.