Tak dziś wygląda "najpiękniejsza tenisistka" w Polsce. Jej życie obserwuje 300 tys. osób

Kiedy Iga Świątek zdobywa kolejne tytuły na wielkoszlemowych turniejach, jej imienniczka Iga Odrzywołek rozwija karierę w mediach społecznościowych. Kibice z pewnością o niej nie zapomnieli. Przed laty sportsmenkę okrzyknięto "najpiękniejszą polską tenisistką". Obecnie Odrzywołek dużo rzadziej można zobaczyć na korcie, za to często chwali się różnymi momentami z życia na Instagramie.

Iga Świątek przez wielu kibiców i ekspertów już teraz określana jest jako najlepsza polska tenisistka w historii. Obecnie 22-latka po trzecim z rzędu triumfie w Dosze rywalizuje na kortach w Dubaju, gdzie w piątek zagra w półfinale turnieju. Jeszcze kilka lat temu wielkie nadzieję wiązano natomiast z imienniczką liderki rankingu WTA, czyli Igą Odrzywołek, która miała potencjał na wielką tenisową karierę.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Tak wygląda "najpiękniejsza polska tenisistka". Jej pasją są podróże

Biorąc pod uwagę wszystkie młodzieżowe turnieje, na koncie Igi Odrzywołek znajdziemy w sumie aż 22 medale mistrzostw Polski w wielu kategoriach wiekowych. Tenisistka zdobyła m.in. tytuł halowej wicemistrzyni Polski w deblu kobiet do lat 21, a w 2015 w mikście zajęła drugie miejsce, występując u boku własnego partnera.

Finalnie Odrzywołek nigdy nie weszła na poziom wspomnianej Igi Świątek czy Agnieszki Radwańskiej, jednak część kibiców z pewnością pamięta ją z kortu. Wszystko za sprawą jej nieprzeciętnej urody, która sprawiła, że media okrzyknęły Igę Odrzywołek "najpiękniejszą polską tenisistką", a portal i.pl nazwał ją "Śląską miss kortu". Co ciekawe, była zawodniczka nie schowała na zawsze rakiety do szafy. Obecnie na co dzień pracuje m.in. jako trenerka tenisa, jednak jej głównym zajęciem jest branża podróżnicza.

 

Na profilu Instagram Odrzywołek zgromadziła aż 338 tys. obserwujących, którzy regularnie śledzą jej zdjęcia oraz publikowane filmy. Niedawno była tenisistka urodziła syna. "Moje małe podróżnicze podsumowanie roku 2023. Teraz wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych! Z Maxiem przez ostatnie 7 miesięcy zaliczyliśmy już siedem lotów! Mam nadzieję, że w 2024 uda Nam się utrzymać taką średnią. Synku, jesteś najlepszym co mnie w życiu spotkało. Z Tobą odkrywanie świata jest o wiele piękniejsze" - pisała pod koniec zeszłego roku.

 

Biorąc pod jej zdjęcia i wpisy, można stwierdzić, że Iga Odrzywołek uwielbia swoją pracę, dzięki której może podróżować po świecie. Niedawno sportsmenka zwiedzała m.in. dolinę Wadi Rum czy Dominikanę. W tym roku Odrzywołek skończy 29 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.