Eksperci wydali wyrok po meczu Świątek. Zgodności nie ma. "Rosnąca frustracja"

"Kapitalny występ liderki rankingu, "Piękny występ, rywalka bez szans" - czytamy na Twitterze po meczu Igi Świątek z Qinwen Zheng w ćwierćfinale turnieju WTA w Dubaju. Polka nie miała większych problemów i pewnie wygrała 6:3, 6:2. Tym samym awansowała do półfinału. Co ciekawe pojawiły się opinie, że mecz dla liderki rankingu był trudniejszy niż wskazuje na to wynik. "Była chwila, gdy Chinka chciała Idze zagrozić" - pisze chociażby Adam Romer.

Iga Świątek jest nie do zatrzymania na turnieju WTA w Dubaju. W ćwierćfinale zmierzyła się z Qinwen Zheng (7. WTA). I nie dała rywalce większych szans. Po blisko półtorej godziny pewnie wygrała 6:3, 6:2 i zameldowała się w półfinale.

Zobacz wideo Hubert Hurkacz zbliża się do perfekcji. "Czołowa trójka na świecie"

Dziennikarze reagują na sukces Igi Świątek

Po meczu występ Igi Świątek skomentowali dziennikarze i eksperci. "Kapitalny występ liderki rankingu, która wygrała siódmy mecz z rzędu (dziś 6:3, 6:2). Bilans meczów bezpośrednich z Qinwen Zheng podwyższony do 6-0. W półfinale Gauff lub Kalinskaya" - napisał komentator Eurosportu Dawid Żbik. 

"Iga Świątek w półfinale w Dubaju! Kolejny świetny mecz Polki i pewne zwycięstwo z Qinwen Zheng. Ta piłka meczowa to była rewelacja. Oby ten wiatr złapany na Bliskim Wschodzie poniósł Igę jak najdalej" - dodał Seweryn Czernek z WP SportoweFakty. 

"Nie ma łatwego życia na korcie z naszą tenisistką Qinwen Zheng. Mam wrażenie, że bez względu na to, jaki poziom pokazuje finalistka tegorocznego Australian Open w meczach z liderką światowego rankingu - odbija się jak od ściany. Po drugiej stronie zawsze czeka odpowiedź, która ma więcej jakości. To przekłada się na rosnącą frustrację, która przekłada się na rosnącą liczbę niewymuszonych błędów u Chinki. Czekamy na lepszą z pary: Gauff - Kalinska. Brawo, Iga!" - stwierdził Szymon Przybysz. 

"Mecz trudniejszy niż wynik. 1h 25 min na korcie, ale w większości pod kontrolą Polki, choć była chwila, gdy Chinka chciała Idze zagrozić…" - dodał redaktor naczelny magazynu Tenisklub Adam Romer. 

Zachwycony występem Świątek był również Mateusz Wasiewski z WP SportoweFakty. "Super Iga w półfinale turnieju w Dubaju. Piękny występ, rywalka bez szans" - czytamy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.