Bajka! Tak wygląda ranking WTA po wygranej Igi Świątek

Iga Świątek udanie zrewanżowała się Elinie Svitolinie za porażkę w ćwierćfinale ubiegłorocznego Wimbledonu. Polska tenisistka wygrała z Ukrainą w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Dubaju 6:1, 6:4. Tym samym obroniła kolejne punkty w rankingu za ubiegłoroczny finał tej imprezy. Dzięki temu powiększyła przewagę nad Aryną Sabalenką, która z Dubajem pożegnała się już po drugiej rundzie.

Od pierwszych spotkań najwyżej notowane tenisistki nie mają łatwo w turnieju WTA 1000 w Dubaju. Z zawodami przed ćwierćfinałami pożegnały się m.in. Aryna Sabalenka (2. WTA) czy Jelena Ostapenko (9. WTA), a niemałe problemy w drodze do najlepszej ósemki miały Jelena Rybakina (4. WTA) i Coco Gauff (3. WTA).

W meczu trzeciej rundy Iga Świątek (1. WTA) zmierzyła się z Eliną Svitoliną (20. WTA), która to wygrała ostatni mecz obu pań w ćwierćfinale ubiegłorocznego Wimbledonu. Tym razem Polka była górą, chociaż w drugim secie musiała się sporo napracować, żeby w 83 minuty zamknąć mecz wynikiem 6:1, 6:4.

Iga Świątek powiększa przewagę nad Aryną Sabalenką w rankingu WTA

Świątek w rankingu WTA broni punktów za ubiegłoroczny finał w Dubaju i aktualnie ma 9930 "oczek" w zestawieniu LIVE. To o 1205 punktów więcej niż druga Aryna Sabalenka. Polka w Dubaju na pewno będzie grała o pełną pulę i w razie wygranej w całych zawodach będzie miała na koncie 10 715 punktów. Do tego potrzeba jednak wygranej w trzech kolejnych meczach.

Ciekawie zapowiada się walka o to, która z tenisistek będzie znajdowała się na trzecim miejscu w rankingu WTA. Obecnie przewaga Coco Gauff nad Jeleną Rybakiną wynosi zaledwie 127 punktów. Która z nich zajdzie dalej w Dubaju, ta będzie na trzecim miejscu w poniedziałkowym zestawieniu. Szóste miejsce może stracić za to Ons Jabeur, za której plecami są Marketa Vondrousova i Qinwen Zheng. Obie panie ciągle jeszcze grają w dubajskich zawodach.