Dzień sensacji w Dubaju. Świetne wieści dla Świątek. Rywalka za burtą

Turniej WTA 1000 w Dubaju obfituje w niespodzianki. Nie inaczej jest czwartego dnia zmagań, który rozpoczął się od zaskakującej porażki Marii Sakkari. Równie sensacyjne rozstrzygnięcie przyniosło spotkanie Jeleny Ostapenko z Anną Kalinskają. Łotyszka świetnie zaczęła, ale potem w zagadkowy sposób przegrała pierwszą partię. W dalszej części spotkania nie było lepiej.

Czwarty dzień turnieju WTA 1000 w Dubaju rozpoczął się od sensacyjnego rozstrzygnięcia, jakim była porażka Marii Sakkari (11. WTA) z Jasmine Paolini (26.) 4:6, 2:6. Minęło kilka chwil, a z turniejem żegna się inna czołowa zawodniczka, ostatnio będąca w bardzo wysokiej dyspozycji.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Jelena Ostapenko odpadła z turnieju WTA w Dubaju. Górą Anna Kalinskaja

Zdecydowaną faworytką starcia pomiędzy Jeleną Ostapenko (9.) a Anną Kalinskają (40.) była pierwsza z nich, która w tym sezonie wygrała już turnieje w Adelajdzie oraz Linzu. Nie było zaskoczeniem, że Łotyszka szybko przełamała przeciwniczkę, a potem prowadziła już nawet 4:1. Tyle że od tego momentu zaliczyła katastrofalny zjazd i po pięciu z rzędu przegranych gemach zakończyła partię z wynikiem 4:6.

Drugi set rozpoczął się niemal identycznie jak pierwszy, bo od wyniku 2:0 na korzyść Ostapenko. Tym razem jej rywalka zaliczyła przełamanie powrotne, a następnie obie tenisistki wygrywały gemy serwisowe. Jednak przy stanie 5:5 Łotyszka została przełamana i była o krok od odpadnięcia z turnieju. Udało jej się obronić piłkę meczową, potem miała nawet dwa break pointy, lecz nie wykorzystała swoich szans. A Kalinskaja drugiego meczbola już nie zmarnowała.

Jelena Ostapenko - Anna Kalinskaja 4:6, 5:7

Porażka Ostapenko to dobra wiadomość dla Igi Świątek, której z tą zawodniczką gra się wyjątkowo trudno - przegrała z Łotyszką wszystkie cztery dotychczasowe mecze w zawodach WTA. W Dubaju tenisistki mogły wpaść na siebie najwcześniej w półfinale, ale już wiemy, że do tego nie dojdzie.

W dalszej części turnieju zagra Kalinskaja, której kolejną przeciwniczkę wyłoni starcie Coco Gauff (3.) z Karoliną Pliskovą (36.).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.