Gwiazda tenisa miała romans z Trumpem. Teraz spotyka się z tenisistą. 18 lat różnicy

Na przełomie lat 80. i 90. Gabriela Sabatini była jedną z czołowych tenisistek świata. Urodzona w Argentynie zawodniczka zwyciężyła mnóstwo prestiżowych turniejów, w tym US Open. Już w trakcie kariery Sabatini czerpała z życia garściami. Okazuje się, że na jej długiej liście kochanków był m.in. były prezydent Stanów Zjednoczonych. Teraz w wieku 53 lat Argentynka znalazła miłość w świecie tenisa.

Gabriela Sabatini niewątpliwie jest najlepszą argentyńską tenisistką w historii. W 1990 roku wygrała US Open, pokonując w finale Niemkę Steffi Graf 6:2, 7:6. W sumie Sabatini zwyciężyła łącznie aż 27 turniejów WTA, a w latach świetności plasowała się na trzecim miejscu w rankingu. Karierę zakończyła w 1996 r. w wieku zaledwie 26 lat, jednak nigdy nie żałowała decyzji. Na światowych kortach zarobiła prawie dziewięć milionów dolarów, które pozwoliły jej na luksusowy tryb życia.

Zobacz wideo Wielka miłość w polskim sporcie

Legenda tenisa miała romans z Trumpem. Teraz jej serce skradł znany tenisista

Już podczas udanej, rozwijającej się kariery, życie prywatne Gabrieli Sabatini było barwne i dynamiczne. Argentynka często wchodziła w różne związki, które można nazwać raczej przelotnymi romansami. Na przełomie lat 80. i 90. tenisistka spotykała się m.in. z księciem Albertem z Monako, aktorem Mickeyem Rourke czy nawet byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, który wówczas był prezenterem telewizyjnym i przedsiębiorcą. Ich relacja przetrwała zaledwie miesiąc. Wówczas Trump rozwodził się z pierwszą żoną - Iwaną. Na liście kochanków zawodniczki znaleźli się także piosenkarz Michael Bolton czy tenisista Henri Leconte.

Obecnie Gabriela Sabatini rozwija karierę w mediach społecznościowych, gdzie promuje m.in. własną markę perfum. Jej profil na Instagramie śledzi prawie 500 tys. użytkowników, z którymi 53-latka chętnie dzieli się różnymi momentami z życia. Często udostępnia zdjęcia z gór, rowerowych wycieczek, torów Formuły 1 czy tenisowych kortów. Nie brakuje również bardziej imprezowych czy podróżniczych postów.

 

Od niedawna była tenisistka jest w nowym związku. Tym razem spotyka się ze swoim rodakiem Juanem-Martinem Del Potro, który z powodu kontuzji w 2022 r. przeszedł na sportową emeryturę. Różnica wieku między zakochanymi wynosi aż 18 lat. Byli tenisiści ogłosili związek w lipcu zeszłego roku. "W takich chwilach, kiedy na ciebie patrzę, rozumiem, jak bardzo cię kocham! Tak bardzo cię kocham" - pisała pod jednym ze zdjęć Sabatini.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.