Finał Igi Świątek przerwany! Nagła interwencja lekarza [WIDEO]

Iga Świątek (1. WTA) stoi przed szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu w tenisowym turnieju WTA 1000 w Dosze. Jej rywalką w finałowym meczu jest Kazaszka Jelena Rybakina (4. WTA). W pierwszym secie pojedynku, przy stanie 4:1 dla rywalki Polki, starcie musiało zostać przerwane. Czwarta rakieta świata poprosiła o przerwę medyczną. Na jej nodze pojawiła się krew.

Świątek do finału turnieju w stolicy Kataru awansowała bez gry. Mecz półfinałowy został bowiem poddany przez Karolinę Pliskovą (59. WTA). Jelena Rybakina w spotkaniu 1/2 finału pokonała z kolei w dwóch setach Rosjankę Anastazję Pawluczenkową (32. WTA). 

Zobacz wideo Hubert Hurkacz zbliża się do perfekcji. "Czołowa trójka na świecie"

Krew na nodze Rybakiny. Mecz musiał zostać przerwany!

Sobotni finał lepiej zaczęła reprezentantka Kazachstanu. Już na początku przełamała Świątek i wyszła na prowadzenie. Podobna sztuka udała jej się w piątym gemie. Rybakina prowadziła już 4:1, kiedy przy własnym serwisie musiała skorzystać z pomocy medycznej.

Na jej lewej nodze, poniżej kolana, pojawiła się krew. Powtórki pokazały, że rana powstała w momencie, w którym 24-latka serwując uderzyła się rakietą w nogę. Nagranie z momentu nabawienia się urazu szybko obiegło Internet. Widać na nim wyraźnie moment, w którym Kazaszka skaleczyła się rakietą.

Ostatecznie, po kilkuminutowej przerwie i opatrzeniu rany starcie zostało wznowione. - Nietypowa kontuzja - kwitowali tę sytuację komentatorzy stacji Canal+Sport relacjonujący mecz. Zastanawiali się także, czy dłuższa przerwa nie wpłynie negatywnie na Kazaszkę i nie wybije jej z rytmu. 

Ich domysły okazały się prorocze. Po wznowieniu gry to Świątek przejęła inicjatywę i szybko doprowadziła do wyrównania. Wykorzystała dobry moment i w dziesiątym gemie po raz pierwszy w meczu objęła prowadzenie. Rybakina zdołała jednak wrócić do gry. Niezwykle zacięty set zakończony został tie-breakiem. W nim lepsza okazała się Świątek. Polka prowadzi w meczu i jest bliżej końcowego triumfu. Spotkanie trwa. Relację na żywo i wynik meczu finałowego turnieju WTA 1000 w Dosze pomiędzy Igą Świątek, a Jeleną Rybakiną można śledzić na SPORT.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.