Znamy godzinę kolejnego meczu Igi Świątek. Świetne wieści dla kibiców

Iga Świątek, Magda Linette i Magdalena Fręch rozpoczynają rywalizację w turnieju WTA 500 w Dosze. Fanów tenisa czeka intensywny dzień. W poniedziałek na korcie zamelduje się cała trójka. Panie znają już rywalki, poznały także plan gier. Dwie z nich zobaczymy na głównej arenie zmagań. O której godzinie rozpoczną się poszczególne mecze?

Iga Świątek po nieudanym Australian Open wraca rywalizacji w tenisowym tourze. Na początek czeka ją turniej w katarskiej Dosze, gdzie przed rokiem zdobyła mistrzowski tytuł. Wówczas zawody miały rangę WTA 1000. Tym razem będą nieco mniej prestiżowe i dla zwyciężczyni przewidzianych jest 500 punktów do światowego rankingu. Jego liderka rozpocznie zmagania od drugiej rundy. W niedzielę poznała pierwszą przeciwniczkę. Wiadomo także, kiedy wyjdzie na kort.

Zobacz wideo Legia kontra ochrona! Kuriozalne obrazki sprzed Stadionu Śląskiego

O której godzinie zagra Iga Świątek? Znamy plan meczów z udziałem Polek w Dosze

Rywalką Świątek w poniedziałek będzie Sorana Cirstea (26. WTA). Rumunka w niedzielę w pierwszej rundzie rozprawiła się z Amerykanką Sloane Stephens (39. WTA). Wygrała 6:3, 6:2. 22-latka miała okazję mierzyć się z nią już dwa razy w karierze. Za każdym razem była lepsza. Tym razem panie spotkają się na korcie centralnym w trzecim meczu w serii, która rozpocznie się o godz. 13:30.

Dokładnie o tej godzinie na ten sam kort ma wyjść Magdalena Fręch (52. WTA). Nasza zawodniczka zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką (33. WTA), tyle że w ramach pierwszej rundy. Zaraz po nich do gry przystąpią z kolei Naomi Osaka (757. WTA) i Caroline Garcia (21. WTA). Dopiero po zakończeniu tego starcia zobaczymy w akcji Igę Świątek. Prawdopodobnie nastąpi to około godz. 16:00.

W poniedziałek zaprezentuje się także trzecia z Polek - Magda Linette (55. WTA). Ona z kolei, podobnie jak Fręch przystąpi do meczu pierwszej rundy, w którym spotka się z kwalifikantką Nao Hibino (93. WTA). Polsko-japoński pojedynek przewidziany jest jako drugi w serii rozgrywany na korcie nr 1. Ta rozpocznie się o godz. 12:00 starciem Emmy Raducanu z Anhelina Kalininą.

Więcej o:
Copyright © Agora SA