Znamy godzinę meczu Hurkacza o półfinał AO. Fatalne wieści dla kibiców

Hubert Hurkacz doskonale radzi sobie w tegorocznym Australian Open. Najlepszy polski tenisista wygrał w czwartej rundzie z Arthurem Cazauxem 7:6, 7:6, 6:3 i awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału w Melbourne. W nim zagra z Daniiłem Miedwiediewem. Poznaliśmy dokładny czas tego pojedynku. Nie są to dobre wiadomości dla polskich kibiców.

Dotychczas najlepszym wynikiem w Australian Open dla Huberta Hurkacza była czwarta runda. Dokonał tego dwanaście miesięcy temu. Wtedy miejsce w czołowej ósemce było bardzo blisko, ale polski tenisista przegrał w super tiebreaku piątego seta z Sebastianem Kordą.

Plan gier na starcie Hurkacza w ćwierćfinale. Fatalne wieści

Podczas tegorocznej imprezy w Melbourne 26-letni Wrocławianin radzi sobie doskonale. Pierwsze mecze jeszcze nie zachwycały - pokonał Omara Jasikę w trzech setach oraz w pięciu Jakuba Mensika, ale dyspozycja Hurkacza w starciach z Francuzami Ugo Humbertem oraz Arthurem Cazaux była już bardzo dobra. Polak przegrał w nich tylko seta.

W ćwierćfinale dziewiątą rakietę świata czeka trudne zadanie, gdyż jego rywalem będzie Daniił Miedwiediew (3. ATP). Rosjanin jest wyżej notowany, ale Hurkacz nie jest w tym spotkaniu bez szans, o czym świadczy bilans bezpośrednich starć. W nim Polak prowadzi 4:2. Jedno z tych konfrontacji dotyczy turnieju wielkoszlemowego. Na Wimbledonie 2021 lepszy w pięciu setach był Hurkacz. Miedwiediew podczas tegorocznego Australian Open pokonał Terence'a Atmane'a (144. ATP), Emila Ruusuvuoriego (53. ATP), Felixa Augera-Aliassime'a (30. ATP) oraz Nuno Borgesa (69. ATP). Stracił po drodze 4 sety.

Pojedynek Huberta Hurkacza z Daniiłem Miedwiediewem zostanie rozegrany na Rod Laver Arena nie przed godz. 3:30 w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Będzie to drugie starcie na korcie centralnym tego dnia. Wcześniej na kort wyjdą panie - Linda Noskova oraz Dajana Jastremską. Natomiast w sesji wieczornej czekają nas starcia Anny Kalinskai z Qinwen Zheng i Carlosa Alcaraza z Alexanderem Zverevem.