Rośnie nowa Iga Świątek! Polka osiągnęła życiowy sukces. I nagle potężny cios

Iga Świątek jest obecnie najlepszą tenisistką na świecie i niewiele wskazuje, żeby w najbliższym czasie jakakolwiek polska zawodniczka mogła jej dorównać. To jednak nie oznacza, że nie ma nadziei na przyszłość. Zaledwie 18-letnia Malwina Rowińska jest uważana za jedną z najbardziej utalentowanych polskich juniorek. Właśnie osiągnęła największy sukces w karierze.

Malwina Rowińska (1365. WTA) - podobnie jak Iga Świątek (1. WTA) - jest wychowanką Legii Warszawa. Pięciokrotnie wygrywała młodzieżowe mistrzostwa Polski, a w 2019 roku doszła do ćwierćfinału juniorskich mistrzostw Europy. Teraz przyszedł czas na zrobienie pierwszych kroków w karierze zawodowej.

Zobacz wideo Amp futbol w Kosowie. Większość zawodników straciła kończyny w wyniku konfliktu zbrojnego

Wielki sukces polskiej tenisistki. Będzie nową Igą Świątek?

W tunezyjskim Monastyrze odbywa się obecnie turniej ITF, na którym Rowińska radzi sobie doskonale. 18-letnia tenisistka pokonała w 1/16 finału rówieśniczkę z Niemiec Annę Petković (2:0, nieklasyfikowana w rankingu WTA). Następnie zmierzyła się z Jiaqi Wang (578. WTA) i ponownie wygrała 2:0. W ćwierćfinale odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu 2:0 i pokonała wyżej klasyfikowaną Alyssę Reguer (1100. WTA). To oznacza, że Rowińska awansowała do pierwszego półfinału turnieju singlowego w karierze zawodowej. 

I niestety wygląda na to, że Polka tego meczu już nie zagra. Jej rywalką w półfinale turnieju miała być Amelie Smejkalova (1104. WTA). Niestety według informacji podanych przez organizatora Czeszce został przyznany walkower. Na razie nie są znane powody takiej decyzji, ale to oznacza, że Rowińska straci szansę na finał, w którym zagra jeszcze ktoś z pary Malak El Allami (1160. WTA) - Tessa Brockmann (nieklasyfikowana w rankingu WTA).

Czy 18-latka w przyszłości ma szansę zostać tenisistką na takim poziomie jak Iga Świątek? Trzeba pamiętać, że liderka rankingu WTA w jej wieku miała już za sobą m.in. wygraną w juniorskim Wimbledonie w 2018 roku. To właśnie ten sukces był dla niej znakiem, że należy w pełni skupić się na karierze zawodowej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.