Iga Świątek zwróciła się do polskich kibiców. Króciutko

Najlepsza tenisistka świata Iga Świątek przygotowuje się do pierwszej bardzo ważnej imprezy w przyszłym roku - prestiżowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open. Polka teraz gra w United Cup. Po dwóch zwycięskich meczach - w singlu i w mikście z Hubertem Hurkaczem, Świątek złożyła krótkie życzenia kibicom na nadchodzący nowy rok.
Australia Tennis United Cup
Fot. Trevor Collens / AP Photo

Iga Świątek po triumfie w turnieju WTA Finals w Cancun (w finale pokonała Jessicę Pegulę 6:1, 6:0) miała prawie dwumiesięczną przerwę w meczach o stawkę. W sobotę wróciła do gry w turnieju - United Cup. W meczu singlowym jej rywalką była Brazylijka Beatriz Haddad Maia (11. WTA). Polka wygrała pewnie - 6:2, 6:2. Potem w starciu w mikście w parze z Hubertem Hurkaczem odniosła drugie zwycięstwo. Biało-Czerwoni pokonali duet: Haddad Maia/Melo 6:4, 6:3.

Zobacz wideo "Rankingowa jedynka ciążyła Idze Świątek". Adam Romer wyjaśnia, z czym mierzyła się polska tenisistka

Iga Świątek złożyła już noworoczne życzenia kibicom

Polski duet po meczu w dobrych humorach udzielał wywiadu, podczas którego wymieniał się komplementami. - Dziękuję, że przyszliście i że jesteście. To mój pierwszy raz w Perth, więc jestem przeszczęśliwa, że jest taka świetna atmosfera. Jak zwykle dzięki polskim kibicom. Mam nadzieję, że przyjdziecie też pierwszego. Mimo tego, że wszyscy będziemy pewnie...znaczy Wy będziecie na kacu. Zobaczymy - zaśmiała się Świątek - pisał Sport.pl.

Najlepsza tenisistka świata złożyła już życzenia polskim kibicom na nowy rok.

- To był dobry pierwszy dzień w Perth. Jazda dalej! A poza tym... Szczęśliwego Nowego Roku - napisała Świątek na serwisie X (dawniej Twitter).

Świątek za mecz z Brazylijką zebrała sporo komplementów. Również z zagranicznych mediów. - Świątek pokazuje dominację" - brzmi tytuł artykułu w tennis-infinity.com. Dalej dowiadujemy się, że 22-latka znów "zgłosiła wczesną kandydaturę na najlepszą zawodniczkę świata w kolejnym roku" oraz "była absolutnie spektakularna i z łatwością kontrolowała grę - pisał Sport.pl.

Teraz Iga Świątek zagra już w poniedziałek, 1 stycznia, kiedy to Polskę czeka w United Cup starcie z Hiszpanią. Liderka światowego rankingu w grze pojedynczej zmierzy się o godz. 4.30 czasu polskiego z Sarą Sorribes Tormo (48. WTA), a Hubert Hurkacz z Alejandro Davidovichem Fokiną (godz. 3). 

Relacja na żywo z obu spotkań na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: