Wielka rywalka Świątek skrytykowana. "Nigdy nie słyszałam czegoś bardziej absurdalnego"

Emma Raducanu we wrześniu 2021 roku sensacyjnie wygrała US Open w wieku 18 lat. Dwa tygodnie później dość niespodziewanie rozstała się ze swoim trenerem Andrey'em Richardsonem, co nadal jest krytykowane z uwagi na dalsze losy kariery 21-latki, które nie były udane. - Nigdy nie słyszałam czegoś bardziej absurdalnego niż zwolnienie jej trenera po tym, jak właśnie wygrała US Open. Życie polega na dynamice - stwierdziła Ann Jones, legendarna brytyjska tenisistka.

11 września 2021 roku na zawsze zmienił życie Emmy Raducanu. Tego dnia brytyjska tenisistka triumfowała w wielkoszlemowym US Open, stając się wielką globalną gwiazdą. Nie tylko tenisową, ale również - a może przede wszystkim - marketinową. 21-latka podpisała wielomilionowe kontrakty z najbardziej znanymi firmami na świecie. Wpływ na to miała również jej nietuzinkowa uroda, gdyż jest córką Chinki oraz Rumuna. Ponadto urodziła się w Toronto, a reprezentuje Wielką Brytanię.

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Legenda krytykuje decyzję młodej gwiazdy. "To najbardziej absurdalna rzecz, jaką usłyszałam"

- Czasami myślę, że żałuję, że wygrałam US Open - wyznała niedawno Emma Raducanu w kontekście tego, co spotkało ją po tym triumfie. Presja zewnętrzna oraz wewnętrzna sprawiła, że tenisistka nie notowała oczekiwanych rezultatów, przez co często zmieniała trenerów. Miała również sporo problemów zdrowotnych. Kilka miesięcy temu poddała się operacji obu nadgarstków. Do gry wróci z nowym sezonem.

Od triumfu w US Open ponad dwa lata temu brytyjską tenisistkę prowadziło już kilku trenerów, lecz wciąż nie znalazła odpowiedniego szkoleniowca do długoterminowej współpracy. Według Ann Jones, trzykrotnej zwyciężczyni Wielkiego Szlema, która znalazła się w Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy, Emma Raducanu nigdy nie powinna była rozstawać się ze swoim trenerem Andrey'em Richardsonem dwa tygodnie po zwycięstwie w Nowym Jorku.

- Nigdy nie słyszałam czegoś bardziej absurdalnego niż zwolnienie jej trenera po tym, jak właśnie wygrała US Open. Życie polega na dynamice. Jeśli masz dynamikę, musisz ją wykorzystać i iść dalej. To naturalna gra. To, co musisz zrobić, to ulepszyć to, co masz - powiedziała była brytyjska tenisistka w rozmowie z "Daily Mail". - Rezultaty są jasne. Odnosisz kontuzję, ponieważ uderzanie piłki w ten sposób nie jest naturalne. Naturalne było przede wszystkim uderzanie piłki w taki sposób, w jaki robiła to wcześniej. Jak odzyskać naturalną grę po tym, jak zostało zmienione? Bardzo trudno jest znaleźć to, co straciłeś - podsumowała Ann Jones, która podkreśla, że Wielka Brytania potrzebuje tenisowych mistrzów. Brak sukcesów innych graczy wywiera jeszcze większą presję na Emmę Raducanu.

Aktualnie 21-letnia tenisistka jest 298. zawodniczką świata. Swój ostatni mecz rozegrał w kwietniu w Stuttgarcie. Przegrała wówczas z Jeleną Ostapenko.

Więcej o:
Copyright © Agora SA