Świątek pokazała nietypowy trening. Można się zdziwić [WIDEO]

Po niezwykle udanej końcówce sezonu Iga Świątek udała się na wakacje, jednak obecnie już przygotowuje się do kolejnych turniejów. W mediach społecznościowych liderki rankingu WTA pojawił się fragment dosyć nietypowego treningu. Polka szlifowała uderzenia z bekhendu, po czym przesiadła się na rowerek stacjonarny. Podczas ćwiczeń Świątek jednocześnie pozwoliła sobie na chwilę relaksu.

Iga Świątek z pewnością bardzo dobrze zapamięta końcówkę 2023 roku. Wówczas Polka zwyciężyła WTA Finals rozgrywane w meksykańskim mieście Cancun, dzięki czemu powróciła na fotel liderki światowego rankingu, który na chwilę zajęła Aryna Sabalenka. Oprócz tego 22-latka w kończącym się roku zarobiła na kortach najwięcej spośród wszystkich tenisistek. Potem przyszedł czas na rajskie wakacje na Malediwach.

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Świątek pokazała fragment treningu. Odpoczynek i ćwiczenia w jednym

- To jest dla mnie najważniejszy czas, jeśli chodzi o odpoczynek, bo mam aż dwanaście dni przerwy od tenisa. Osiem dni spędziłam tutaj na Malediwach i przyznam, że ten wyjazd przerósł moje najśmielsze oczekiwania - mówiła Polka w połowie listopada. Po powrocie z urlopu Świątek trenuje przed kolejnymi turniejami, które rozpoczną się już za kilka tygodni.

W mediach społecznościowych pierwszej rakiety damskiego tenisa pojawiły się dwa krótkie nagrania, na których widzimy jej trening. Na pierwszym z nich 22-latka próbuje do perfekcji opanować zagranie bekhendem, odbijając piłkę w różne sektory kortu. Drugi filmik jest natomiast nieco ciekawszy. Kolejnym etapem treningu była jazda na stacjonarnym rowerku. Ćwiczenie samo w sobie wydaje się nieco nudne, dlatego Iga Świątek w swoim stylu postanowiła ja urozmaicić.

Tenisistka naprzeciwko siebie ustawiła niewielką skrzynię, na której stało krzesło, a na nim położony laptop. Na komputerze wyświetlał się ulubiony serial Świątek, która ze słuchawkami na uszach bacznie śledziła kolejne sceny. "Tak się trenuje" - napisała na InsaStories. Jak widać, nawet najlepsi sportowy na świecie łączą wyczerpujące treningi z przyjemnościami.

Iga Świątek zdradziła, dlaczego zdarza jej się przeklinać na korcie

W sobotę w programie "Dzień Dobry TVN ukazał się wywiad z Igą Świątek, która w trakcie rozmowy poruszyła wiele ciekawych wątków. Jednym z nich był temat przeklinania i wyładowywania emocji podczas rozgrywanych spotkań.

- Jak wymsknie mi się jakieś przekleństwo na korcie albo jak mówię "Jazda!" - to są rzeczy, które nie do końca kontroluję. Są takim wypuszczeniem napięcia albo energii. Czasami celebracje po meczu - to też są rzeczy, które robię, nie myśląc o tym - przyznała Polka.

W grudniu rozpoczynają się dwa turnieje, w których udział weźmie Świątek. W dniach 21-24 grudnia 22-latka zagra w Światowej Lidze Tenisa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a zaledwie pięć dni później rozpoczyna się United Cup. W obu zawodach tenisistce będzie towarzyszył Hubert Hurkacz.

Więcej o:
Copyright © Agora SA