Świątek szczerze o Sabalence. Podsumowała jednym słowem

Iga Świątek pod koniec roku wróciła na pierwsze miejsce w rankingu WTA. Polka wyjawiła ostatnio, że zmagała się z dużą presją, kiedy kibice i media mówiły o walce o pierwsze miejsce. W rozmowie z Eurosportem wyraziła jednak podziw dla Aryny Sabalenki, która była jej główną rywalką w zeszłym sezonie. - Zasłużyła - powiedziała krótko 22-latka.

Iga Świątek przygotowuje się właśnie do początku kolejnego sezonu na kortach WTA. Za dwa tygodnie będzie rywalizować podczas turnieju towarzyskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z kolei dokładnie za miesiąc w Adelaidzie rozpocznie zmagania w 2024 roku. Tydzień później wystartuje wielkoszlemowy turniej - Australian Open.

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Iga Świątek w pięknych słowach odniosła się do sukcesu Aryny Sabalenki

Przebywając w Polsce, Świątek udzieliła między sezonami kilku wywiadów. W jednym z nich opowiedziała o działaniach WTA, a także ukraińskiej wstążce na czapce. Z kolei w rozmowie z Eurosportem została zapytana także o walkę o pozycję numer jeden w rankingu WTA. Przypomnijmy, że Polka straciła prowadzenie po US Open, a wróciła na szczyt po turnieju finałowym. 

- Przede wszystkim samo prawdopodobieństwo przed turniejem w Pekinie, że wrócę jeszcze na to miejsce, było tak małe, że nikt się już tego nie spodziewał, my też nie. Raczej już pogodziłam się z tym, że Aryna zostanie numerem jeden na koniec roku. Też zasłużyła, miała super sezon - powiedziała.

Świątek wyjawiła też, że zmagała się z bardzo dużą presją.

- Po prostu wolałam skoncentrować się na innych rzeczach, bo ta presja związana z pozycją liderki była trochę przytłaczająca. W połowie sezonu do US Open nie grałam przez to zbyt swobodnie, a potem wiedziałam, że muszę po prostu zmienić to nastawienie i do kolejnych turniejów podejść inaczej. Być zawodniczką, która nie skupia się na tym wszystkim - dodała.

Obecnie Iga Świątek ma 245 punktów przewagi nad Sabalenką w rankingu WTA. Rywalizacja w kolejnym sezonie zapowiada się więc niezwykle ciekawie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA