Legenda wieszczy sukces Igi Świątek. To byłby cios dla Sabalenki

Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia nowego sezonu tenisowego. Jak co roku, pierwszym turniejem wielkoszlemowym będzie Australian Open. W poprzedniej edycji wśród pań najlepsza okazała się Białorusinka Aryna Sabalenka. Iga Świątek wówczas zakończyła rywalizację w czwartej rundzie. Teraz to Polka ma być zdecydowaną faworytką do triumfu, o czym przekonuje legendarna Rennae Stubbs, była liderka światowego rankingu.

Iga Świątek zakończyła 2023 rok jako liderka światowego rankingu. Polka okazała się najlepsza w WTA Finals w meksykańskim Cancun, przez co dosyć szybko wyprzedziła Arynę Sabalenkę. Nie był to sezon pełen dominacji w wykonaniu Świątek, nie udało się nawiązać do serii 37 meczów bez porażki w 2022 roku, ale Iga zdołała łącznie wygrać sześć turniejów, w tym wielkoszlemowy Roland Garros. - Kiedy zaczął się sezon, wszyscy zastanawiali się, jak zagram po tak udanym roku, więc czułam, że bez względu na to, jaki wynik osiągnę, to będzie on niewystarczający - wspominała Polka w jednym z wywiadów.

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Była liderka rankingu mówi o Świątek. To ona jest faworytką w Australian Open

Rennae Stubbs, była australijska tenisistka i była trener Sereny Williams wypowiedziała się nt. Świątek w swoim tenisowym podcaście. Była numer jeden światowego rankingu w deblu uważa, że to Polka jest faworytką do wygrania Australian Open. - Myślę, że Iga jest zdecydowaną faworytką. Na początku 2023 roku Iga była świadoma swojej zwycięskiej passy z poprzedniego sezonu i wiem, że wywierała na siebie ogromną presję, by ten rok był równie dobry w jej wykonaniu. Pod pewnymi względami była tym nieco przytłoczona. Ale myślę, że teraz wiele się o sobie nauczyła i w 2024 roku będzie jeszcze lepsza - powiedziała.

Warto przypomnieć, że ostatnia edycja Australian Open zakończyła się wygraną Sabalenki. Białorusinka pokonała w finale 4:6, 6:3, 6:4 Jelenę Rybakinę. Świątek wtedy dotarła do czwartej rundy, gdzie przegrała 4:6, 4:6 ze wspomnianą Rybakiną. Do tej pory najlepszym wynikiem Świątek w Melbourne był półfinał z 2022 roku. Wtedy obecna liderka światowego rankingu przegrała w dwóch setach z Danielle Collins (4:6, 1:6).

Najbliższa edycja Australian Open rozpocznie się w niedzielę 14 stycznia 2024 roku i potrwa do 28 stycznia.

To ma być priorytet Świątek na 2024 rok. Wszystko jasne. "Przygotowania już w grudniu"

Przed rozpoczęciem sezonu poznaliśmy też priorytety Świątek na 2024 rok. Ze słów trenera Tomasza Wiktorowskiego wynika, że priorytetem będą przygotowania do igrzysk olimpijskich w Paryżu. - Zaczynamy przygotowania do igrzysk tak naprawdę w styczniu, a nawet już w grudniu. Z myślą nie tylko o singlu, lecz także o mikście z Hubertem Hurkaczem, a to jest zupełnie inna dyscyplina, której tak naprawdę nie mamy możliwości spróbować w czasie roku - wyjaśnił szkoleniowiec Świątek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Więcej o:
Copyright © Agora SA