Świątek pokazała, jak trenuje. Szczęka opada. Co za siła! [WIDEO]

Za dwa tygodnie Iga Świątek wróci na kort podczas turnieju towarzyskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polska tenisistka już przygotowuje się do nowego sezonu, w którym pierwszą wielką imprezą będzie styczniowe Australian Open. Tym razem opublikowała w mediach społecznościowych nagranie z treningu siłowego, które zachwyciło jej sympatyków.

Równo miesiąc temu Iga Świątek pokonała Jessicę Pegulę 6:1, 6:0 w finale turnieju WTA Finals w Cancun, dzięki czemu pierwszy raz w karierze sięgnęła po prestiżowe trofeum, a zarazem zapewniła sobie pozycję liderki w rankingu WTA na koniec roku. Po tym Świątek wreszcie mogła wybrać się na zasłużone wakacje, żeby odpocząć po wyczerpującym sezonie. 

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Iga Świątek dźwiga prawdziwe ciężary w okresie przygotowawczym 

Jednak to, co dobre szybko się kończy i 22-latka jakiś czas temu wróciła do treningów, przygotowujących do kolejnego sezonu w tenisowym tourze. We wtorek opublikowała serię zdjęć i nagrań w mediach społecznościowych, gdzie pokazała swoje śniadanie, trening na siłowni oraz nagranie z kortu, gdzie szlifuje elementy typowo tenisowe.

W środowej relacji Świątek wrzuciła wideo z siłowni, gdzie podnosiła ciężary, a po jej twarzy widać, że nie było lekko. Nagranie wzbudziło ogromne emocje wśród kibiców. Byli oni pod wrażeniem, że liderka WTA jest w stanie dźwigać takie ciężary.

Kiedy Iga Świątek wraca do gry?

Polska tenisistka już w dniach 21-24 grudnia weźmie udział w towarzyskim turnieju, który zostanie rozegrany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kilka dni później będzie już grała w United Cup, gdzie występowała także przed rokiem. Te zawody zostaną rozegrane w Australii w dniach 29 grudnia - 7 stycznia.

W zbliżającym się sezonie Świątek ponownie będzie broniła pierwszej pozycji w rankingu WTA. - Gdybym miała obstawiać, kto będzie numerem jeden pod koniec przyszłego roku, postawiłabym na Igę. Dlaczego? Ona jest po prostu najbardziej konsekwentna. Wie, czego potrzeba, aby zrealizować cel w ciągu 11 miesięcy - oceniła ostatnio Pam Shriver.

Więcej o:
Copyright © Agora SA