Świątek planuje wielką inwestycję. Sama działka warta jest kilka milionów

- Dopiero jak będę miała 27-30 lat spróbuję mądrzej inwestować pieniądze - mówiła nie tak dawno Iga Świątek o zarządzaniu zarobionymi pieniędzmi. Jednocześnie nic nie wyklucza tego, żeby 22-latka już teraz sporą część zarobków przeznaczyła na niezwykle ważny cel, jakim jest... dom. "Fakt" poinformował, że Świątek wraz z bliskimi oglądała imponującą działkę, której wartość wyceniana jest na kilka milionów złotych. Gdzie się znajduje?

- Tenisiści na najwyższym poziomie posiadają doradców finansowych i firmy, które obsługują taką księgowość i te rozliczenia. Akurat zawodniczka, z którą mam przyjemność pracować, sama jest tym żywo zainteresowana - mówiła przed kilkoma dniami psycholożka Igi Świątek Daria Abramowicz. Opowiedziała także o tym, że zawodnicy muszą płacić niemałe podatki od nagród pieniężnych za grę w turniejach.

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

W tym roku Świątek na samych kortach zarobiła 9 857 000 dolarów, czyli ponad 40 milionów złotych. Tak ogromne pieniądze można przeznaczyć m.in. na inwestycje, ale 22-latka podchodzi do tego z dystansem. - Zdaję sobie sprawę, że nie mam ogromnej wiedzy, jeżeli chodzi o inwestowanie, więc najpierw chciałabym się doedukować i skupić na zbieraniu kapitału. Dopiero jak będę miała 27-30 lat spróbuję mądrzej inwestować te pieniądze - zdradziła w rozmowie z "Super Expressem".

Iga Świątek oglądała działkę wycenioną na pięć milionów złotych

Jeśli jednak nie na inwestycje, to zarobione pieniądze można przeznaczyć na działkę. "Fakt" poinformował, że tenisistka wraz z ojcem i siostrą w jednej z podwarszawskich miejscowości oglądała wystawioną na sprzedaż działkę ze starym domem. Tabloid podkreślił, że działka ma ponad pięć hektarów i jest wyceniana na pięć milionów złotych. 

"Iga z tatą i siostrą uważnie oglądali działkę. Jeśli Świątek zdecydowałby się na jej kupno, to raczej w celu prywatnym, a nie z myślą o budowie ośrodka tenisowego" - czytamy w "Fakcie".

Czy Świątek ostatecznie kupi działkę? To pewnie okaże się w najbliższym czasie. Aktualnie liderka rankingu WTA przygotowuje się do startu nowego sezonu. Już w dniach 21-24 grudnia weźmie udział w towarzyskim turnieju tenisowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Więcej o:
Copyright © Agora SA