Oto jak wygląda relacja Świątek z Hurkaczem. Te słowa nie pozostawiają wątpliwości [WIDEO]

Już 29 grudnia rozpocznie się druga edycja United Cup, a więc tzw. nieformalnych drużynowych mistrzostw świata. Weźmie w niej udział także reprezentacja Polski, w składzie z Igą Świątek. 22-latka już nie może doczekać się wyjścia na kort i rywalizacji z najlepszymi, o czym opowiedziała w jednym z nagrań. Zwróciła się w nim nie tylko do kibiców, ale i kolegów z drużyny. Skomplementowała szczególnie jednego rodaka.

Iga Świątek zaliczyła kapitalną końcówkę sezonu. Triumfowała w Pekinie oraz Cancun, dzięki czemu odzyskała prowadzenie w rankingu WTA. Łącznie zwyciężyła w sześciu turniejach w 2023 roku. Po tak wymagającym okresie Polka udała się na zasłużone wakacje na Malediwy. Urlop trwał jednak krótko, ponieważ już kilka dni temu 22-latka wróciła do treningów. Choć w oficjalnym turnieju rangi WTA zagra dopiero w styczniu 2024 roku, to jeszcze w grudniu pojawi się na kortach i wystąpi w United Cup. Świątek nie może już doczekać się wspomnianej rywalizacji, o czym przekonywała w jednym z filmików promujących imprezę. 

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Iga Świątek zwróciła się do kibiców. Opowiedziała też o perspektywie gry z Hurkaczem. Co za słowa

Turniej odbędzie się w dniach 29 grudnia - 7 stycznia. Oprócz Świątek w reprezentacji Polski zagrają Hubert Hurkacz, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski oraz Jan Zieliński. Biało-Czerwoni liczą na równie dobry, a nawet lepszy wynik, jak w poprzednim roku. Wówczas dotarli do półfinału, gdzie ostatecznie ulegli Amerykanom, późniejszym triumfatorom całej imprezy. 

Mimo porażki Świątek ma dobre wspomnienia z turnieju i z chęcią przystąpi do niego również w tym roku. - Jestem bardzo szczęśliwa, że będę miała możliwość wystartować w United Cup. W zeszłym roku atmosfera była znakomita i cieszę się, że mogę wystąpić w tym evencie drugi rok z rzędu - podkreśliła Polka.

Co więcej, przyznała, że nie może się doczekać gry z jeszcze jednego powodu. Chodzi o... Huberta Hurkacza. - A bycie koło Hubiego i być może szansa na grę z nim w mikście będzie naprawdę super ekscytującym przeżyciem. Więc mam nadzieję, że będziecie oglądać naszą grę i czerpać z niej radość - dodała. Jak zatem widać, relacje dwójki naszych najlepszych tenisistów są bardzo dobre. Po słowach Świątek nie ma co do tego wątpliwości. 

Na koniec liderka rankingu WTA wypowiedziała kilka słów w ojczystym języku, ale jakże wymownych. - Do boju, Polska! - krzyknęła Świątek, zaciskając jednocześnie pięść. "Bardzo się cieszymy na twój powrót! Jazda" - napisali natomiast organizatorzy United Cup do Świątek w opisie materiału wideo. 

Reprezentacja Polski zagra z dwoma potęgami podczas United Cup

Przed Biało-Czerwonymi w United Cup trudne zadanie. Najpierw zmierzą się z Brazylią oraz Hiszpanią. Dojdzie więc do hitowego pojedynku m.in. Świątek z Beatriz Haddad Maią. Pierwsze mecze Polska rozegra 30 grudnia. Wówczas zmierzy się z drużyną z Ameryki Południowej. Z kolei do walki z Hiszpanią przystąpi 1 stycznia. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA