Legenda tenisa zaczęła mówić o Idze Świątek. Określiła ją jednym słowem

Iga Świątek w świetnym stylu zakończyła sezon. Wygrała turniej WTA Finals i wróciła na pozycję liderki rankingu. Zdaniem byłej tenisistki Pam Shriver Polka może powtórzyć ten sukces również w przyszłym roku. Legenda wspomniała także o największej rywalce Świątek, czyli Arynie Sabalence.

Iga Świątek ma za sobą kolejny bardzo udany sezon. Niedawno triumfowała na turnieju WTA Finals, gdzie w finale pokonała Jessikę Pegulę. Dzięki temu wyprzedziła Arynę Sabalenkę w rankingu WTA i tym samym wróciła na pozycję liderki. Na pierwszym miejscu utrzymuje się już łącznie przez 80 tygodni. 

Zobacz wideo Dlaczego Hubert Hurkacz jest tak niedoceniany? "Ma pecha"

Pam Shriver wypowiedziała się o nadchodzącym sezonie. Wspomniała o Świątek

Polka po wymagających rozgrywkach udała się na zasłużone wakacje. Nie trwały one jednak długo, ponieważ już ruszyły przygotowania do nowego sezonu. Pod koniec grudnia Świątek weźmie udział w turnieju drużynowym United Cup. Na temat zbliżającego się sezonu wypowiedziała się Pam Shriver. Była amerykańska tenisistka wskazała, kto jej zdaniem będzie liderką rankingu WTA. 

- Gdybym miała obstawiać, kto będzie numerem jeden pod koniec przyszłego roku, postawiłabym na Igę. Dlaczego? Ona jest po prostu najbardziej konsekwentna. Wie, czego potrzeba, aby zrealizować cel w ciągu 11 miesięcy. Iga ma wokół siebie świetny zespół i wie, kiedy nie musi grać. Poza tym jest naprawdę zdyscyplinowana. Kiedy po raz pierwszy awansowała na pierwsze miejsce, było to spowodowane przejściem Barty na emeryturę. Tym razem sama je wywalczyła - powiedziała w rozmowie z oficjalną stroną WTA.

Największą rywalką Igi Świątek będzie zapewne Aryna Sabalenka. Białorusinka również świetnie spisywała się w tym roku i przez krótki czas zrzuciła Polkę z pozycji liderki rankingu. - Sabalenka przeszła w tym roku długą drogę. Na dużych turniejach była solidna jak skała. Jest silna i dobrze trenuje. Jej zespół wiele z nią przeszedł i czuję, że panuje w nim duża stabilność. Myślę, że ma całkiem spore szanse w trzech z czterech głównych turniejów. Powiedziałabym, że jest bardzo duża szansa, że wygra przynajmniej jednen turniej Wielkiego Szlema - dodała Shriver. 

Iga Świątek zmagania w United Cup rozpocznie 30 grudnia. Wówczas zmierzy się z Beatriz Haddad Maią. Turniej potrwa do 7 stycznia. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA