Rosyjska tenisistka wywołała burzę. Odkrywa ciemną stronę znanego trenera

Dmitrij Tursunow jako tenisowy trener zyskał renomę, prowadząc takie zawodniczki jak Aryna Sabalenka, Belinda Bencic czy Emma Raducanu. Niedawno pod jego okiem trenowała Wieronika Kudiermietowa, lecz ta współpraca przetrwała raptem kilka miesięcy. 19. rakieta świata wyjaśniła powody rozstania. - Dzieje się tak, ponieważ on jest osobą zbyt bezpośrednią. My, zawodniczki, jesteśmy bardzo emocjonalne - wypaliła.

Dmitrij Tursunow przez 17 lat swojej kariery był całkiem przyzwoitym tenisistą. Wygrał siedem turniejów rangi ATP Tour. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu mężczyzn był na 20. miejscu w październiku 2006 roku. Jednakże zdecydowanie większe sukcesy odnosił jako trener. Jego nazwisko zyskało na znaczenie w środowisku szkoleniowców WTA, z uwagi skalę zawodniczek, jakie prowadził. 

Zobacz wideo To dlatego Iga Świątek osiąga tyle sukcesów. Analizujemy

Rosyjska tenisista wywołała burze. Odkrywa ciemną stronę znanego trenera

Od czasu przejścia na emeryturę w 2017 roku Dmitrij Tursunow trenował wielkie nazwiska WTA, takie jak Aryna Sabalenka, Anna Kontaveit, Emma Raducanu, Belinda Bencic, a ostatnio swoją rodaczkę Wieronikę Kudiermietową. Rosjanka jest kolejną tenisistką w ostatnim czasie, z którą współpraca okazała się krótkotrwała. 19. rakieta świata wyjaśniła przyczyny rozstania.

- Dzieje się tak, ponieważ on jest osobą zbyt bezpośrednią. My, zawodniczki, jesteśmy bardzo emocjonalne. Musisz zachować trochę taktu, zwłaszcza gdy mówisz nam, co mamy zrobić, lub gdy w ogóle nie przejmujesz się tym, co my chcemy zrobić - wyznała Weronika Kudiermietowa. Nawet mąż tenisistki, Siergiej Demczin, który również jest częścią jej sztabu, stwierdził, że pełny sezon z Tursunowem byłby zbyt trudny.

Weronika Kudiermietowa jest czwartą zawodniczką, która rozstała się z rosyjskim trenerem od czerwca 2022 roku. Ich współpraca trwała raptem kilka miesięcy - dokładnie od Wimbledonu. Tursunow wyrobił sobie reputację znanego trenera tenisa, współpracując z wieloma czołowymi zawodnikami, jednakże metody stosowane przez 40-latka były często postrzegane jako niekonwencjonalne. U wielu zawodniczek kończą się one jednak kontuzjami. - Jest tak skuteczny, że po kilku miesiącach pracy z nim wszyscy są kontuzjowani lub posiniaczeni. A poza tym… to gówniany człowiek! - wypaliła kiedyś Natalia Zabijako, partnerka Darii Kasatkiny na jednym z vlogów, które regularnie pojawiają się na ich kanale na YouTube.

Więcej o:
Copyright © Agora SA